RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Ціни на "комерційні" квадратні метри у Чернівцях стають дедалі нижчими – так, на останньому аукціоні з продажу комунальної нерухомості не знайшлося жодного покупця. В агентствах нерухомості також зізнаються, що продати магазини чи інші приміщення під бізнес дедалі важче.

– Такі випадки, як з аукціоном четвертого березня, коли на сім об’єктів комунальної власності не надійшло жодної заявки, непоодинокі, – коментує перший заступник директора департаменту економіки Чернівецької міської ради Людмила ВОЛКОВА. – Активність купівлі об’єктів комунальної власності знизилася ще наприкінці 2009 року. 2008-го заяв для участі в аукціонах не бракувало. А за минулий рік з 15 об’єктів комунальної власності, виставлених для продажу департаментом економіки, придбали тільки п’ять. І це незважаючи на те, що для продажу виставляємо об’єкти за заниженими на 30 відсотків цінами. Занижуємо ціни і на приміщення, які виставляємо на повторні аукціони. Адже за рік "пустування" їхній технічний стан погіршується, й експерти переглядають їхню вартість.

Людмила Волкова зауважує, що нині є мало об’єктів, які цікавлять покупців. Деякі приміщення не продаються по декілька років. А найкращі департамент економіки виставляє на аукціони, що діють на території всієї України. Серед покупців чернівецьких приміщень – мешканці Івано-Франківської і навіть Київської та Дніпропетровської областей. Їх цікавлять приміщення в хорошому стані з більшою площею у центрі міста.

Причиною такого зменшення бізнесової активності Людмила Волкова вважає матеріальну скруту та невигідні для підприємців умови кредитування.

Серед виставлених на аукціон приміщень привабливих пропозицій мало. Так, приміщення на вулиці Головній, 36, площею 19 кв. метрів за 22 тисячі гривень (трохи більше тисячі гривень за "квадрат") виявилося підвалом у "колодязі" будинків із маленькими дверима. Щоби потрапити до нього, треба просити дозволу пройти через інше офісне приміщення.

За словами начальника відділу комерційної нерухомості агентства нерухомості "Ваш ковчег" Миколи ГУНЬКА, нині триває "період очікувань" – покупці чекають, коли вартість приміщень під комерційну діяльність знизиться, а продавці – коли підвищиться.

– Від другої половини 2008 року попит на такі приміщення знизився, – розповідає М. Гунько. – Продаються тільки одиниці найбільш "ліквідних". При цьому продавці враховують місце розташування, фасад приміщення, його технічний стан, а також "прохідність". Тобто деякі потенційні покупці навіть проводять спеціальний моніторинг: відправляють свого працівника до приміщення, яке планують купити, і той рахує, скільки людей проходить повз споруду за годину. "Найліквіднішими" є приміщення у центрі міста: на проспекті Незалежності, в районі Центральної та Соборної площ, на вулицях Університетській, І. Франка, Стасюка, частині вулиці О. Кобилянської (до вулиці Кохановського), Червоноармійській (від Соборної площі до магазину "Рязань") та Комарова (в районі готелю "Черемош"). Проте інколи і "ліквідні", на нашу думку, приміщення не продаються півроку і більше.

За словами фахівця з нерухомості, зараз чимало "гарячих" пропозицій – тобто нерухомості, яку її власники намагаються збути якомога швидше через прострочений кредит у банку чи інші борги.
Олеся ДЛУЖАНСЬКА

Ціни

На аукціоні з продажу нежитлових приміщень комунальної власності початкова вартість найменшого за площею нежитлового об’єкта (на вул. Головній, 36, площею 19,1 кв. м), виставленого департаментом економіки на приватизаційний аукціон, становила 22,2 тисячі гривень. Найбільше приміщення – на просп. Незалежності, 78, площею 627,5 кв. метра коштувало три мільйони гривень.
В агентствах нерухомості "ліквідні" приміщення під комерційну діяльність нині коштують 2000-2500 доларів за квадратний метр. Вартість "неліквідних" – від 1000 доларів за квадратний метр.

Коментар

Ігор Кухарчук, голова правління міського Центру захисту приватних підприємців:
– Підприємці практично припинили купувати приміщення під комерційну діяльність, бо вони не впевнені у завтрашньому дні. На розвитку малого бізнесу суттєво позначилася економічно-фінансова криза. Влада прийняла низку реформ, які негативно вплинули на розвиток малого бізнесу. Багатьом невідомо, чи можна чекати перспектив, змін у Податковому кодексі та інших законодавчих актах. Підприємці очікують квітня, коли буде прийнято закони "Про спрощену систему оподаткування", "Про внутрішню торгівлю" та інші. Вони й окреслять подальшу діяльність малого бізнесу. 
11-03-2011, 16:07
Коментарів 0 Переглядів 2 079


Рішення ухвалили після нещодавнього скандалу на похороні військового
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.