Депутатська більшість у міськраді вирішила сподобатися виборцям і "заморозила" на цей рік два тарифи: квартплату і вивезення сміття. Хоча це тільки на перший погляд.
У ЖКГ – безлад, але мораторій його не вирішитьЯк розповів Олександр ШУМЕЙКО, директор департаменту житлово-комунального господарства, нині тільки тарифи на утримання житла, вивезення й утилізацію сміття є прерогативою місцевих органів влади. А тарифи на послуги теплокомуненерго, водопостачання і водовідведення встановлює Національна комісія регулювання електроенергетики (НКРЕ).
– Мораторій на підвищення тарифів популістський, хто за цим не стояв би. Є закони економіки, які ми мусимо виконувати, – зауважує О. Шумейко. – Якщо ж депутати пропонують заморозити тарифи, то одразу ж мають вказати, за рахунок чого компенсувати різницю.
"Мораторій – це завжди популістський крок", – вважає керівник фракції "Фронту змін" у міськраді Олексій КАСПРУК. Депутат погоджується, що у сфері житлово-комунального господарства нині безлад і потрібно наводити лад, але просто встановлювати мораторій на тарифи без економічного обгрунтування – це популізм.
Автор мораторію – деп утат від "Нашої України" Володимир БЕШЛЕЙ мотивує рішення складним фінансово-економічним становищем громадян, можливим невмотивованим підвищенням тарифів та ущемленням прав споживачів. За ініціативу Бешлея представники Партії регіонів, "Батьківщини" та "Нашої України" дружньо проголосували "за". Запитань ні в кого не виникло. Бо ж кому не хочеться сподобатися виборцям.
Раніше депутати "сплавили" тарифи виконкому– Будучи депутатом міської ради двох скликань, спостерігаю тенденцію, коли вибори лише закінчилися і виконавчий комітет поспіхом підвищує тарифи на житлово-комунальні послуги в Чернівцях, – не скупиться на звинувачення Володимир Бешлей. – Чиновники маніпулюють необізнаністю більшості новообраних депутатів. Ми переконані, що ті, хто безбожно стягує з чернівчан останні гроші за житлово-комунальні послуги, які часто фактично не надають або надають неякісно, мають насамперед прозвітувати перед громадою, депутатським корпусом та довести економічну обгрунтованість житлово-комунальних тарифів, а вже потім порушувати питання про перегляд тарифів.
Більшість із тих, хто голосував за мораторій, не новачки в міськраді. Їх вже обрано вдруге, а то й втретє. То про яку необізнаність йдеться? За попередньої каденції обранці передали свої повноваження щодо затвердження тарифів на житлово-комунальні та транспортні послуги виконкому міської ради. Тобто вирішили залишитися "політично чистими". І якщо, на думку депутатів, їхньою позицією чиновники маніпулюють, то чому не виникло питання повернути повноваження і взяти на себе відповідальність, затверджуючи "справедливі" тарифи? Чи принаймні створити депутатську комісію, щоби довести, що тарифи "здирницькі", а виконавці послуг не виконують своїх зобов’язань...
Марина КАРАСЬОВА
11-03-2011, 12:47
0
1 924