В Аліни Заволович – серйозна професія. Вона – доцент кафедри патоморфології та судової медицини БДМУ і працює в обласному бюро судово-медичної експертизи. Окрім цього, жінка ще працює візажистом, займається благодійністю, розводить кроликів, вишиває бісером ікони та виховує шестирічного сина Станіслава. Нещодавно Аліна перемогла у конкурсі "Успішна пані-2011".
Вагітну студентку везла до пологового будинку– Працюю судово-медичним експертом, мені моя професія цікава, – каже Аліна Заволович. – Бо тут ти учасник правосуддя. І від того, який поставиш діагноз, залежить подальша доля людини. Люди сюди приходять різні. Певною мірою я почуваюся психологом – мені хочеться їх заспокоїти, підбадьорити бодай словом. Багато хто любить читати детективи. А я можу сказати, що у цих детективах живу. Іноді виїжджаю на випадки вбивств, самогубств. Так, мені дуже шкода цих людей, йдеш із роботи – і на душі ще кілька днів важко, перед очима стоїть побачене. Але розумію, що таке життя і хтось мусить виконувати мою роботу.
За словами пані Аліни, найбільше сил їй додає робота зі студентами: "Студенти для мене – як діти, вони мене надихають. Ми з ними товаришуємо навіть після того, як вони закінчують навчання. Часто мене запрошують на дні народження та весілля. Якось, коли одна студентська пара одружувалася, наречену викрали й привезли просто до мене. Тож молодий приїжджав її "викуповувати". Іншого разу у вагітної студентки просто під час моїх занять почалися перейми. Тож я її везла до пологового будинку".
Найбільше досягнення – народження синаПані Аліна – член координаційної ради БДМУ з питань опікунства й сиріт, часто зі студентами їздить на благодійні акції. "Вже стало традицією, що ми перед святом Миколая та Великоднем веземо до дитячих будинків автобусами великі пакунки з продуктами, іграшками. А починали з того, що пішки відносили кілька подаруночків. Ця робота мене надихає на життя, творчість, спілкування", – каже викладач.
В Аліни Заволович є ще одне хобі – макіяж. "Щовихідних я працюю у салоні краси, роблю макіяж нареченим, – розповідає жінка. – Також працювала у салонах косметологом, маю своїх клієнтів, які приходять до мене додому. Тож вихідних у мене майже немає. О 05.00-06.00 я вже на ногах. Крім того, розводжу вдома кроликів, а у вільний час вишиваю бісером ікони. Але найбільшим своїм досягненням вважаю народження сина".
"Тепер не можу піти на роботу без зачіски"Викладач каже, що спочатку вагалася, чи брати участь у конкурсі: "Вранці йшла до студентів, потім бігла на репетиції, далі – знову на роботу і знову на репетиції. Часу на сина майже не залишалося, і він вже вранці прокидався і просив: "Мамо, скажи, що ти сьогодні нікуди не підеш, а побудеш зі мною". Але загалом я не жалкую, що взяла участь у конкурсі. Бо пізнала для себе багато нового, познайомилася з цікавими людьми".
– Тепер розумію, як важко бути відомою людиною, – каже жінка. – На вулицях люди на мене озираються, щось говорять, показують пальцями. Ніяк до цього не можу звикнути. Зате у мене з’явився стимул щодня бути у формі, гарно одягатися. Тепер не можу піти на роботу без зачіски та макіяжу, а ще має бути завжди помита моя машина – я ж "успішна пані"! Але я не змінилася, зіркової хвороби у мене ніколи не було й не буде.
Аліна Заволович ділиться своїм рецептом успіху: "Щоби чогось досягнути, треба мати велике бажання, волю і стимул. Не варто звертати увагу на всілякі побутові моменти – негативні відгуки людей, негаразди, а робити так, як підказує серце. Ніколи не розчаровуйтеся у тому, що трапилося. Я завжди цитую вислів із Біблії: "Хто терпенний, той спасенний". Коли у людини трапляються негаразди, то це лише урок, щоби по-іншому вчинити. Усе, що робиться, – на краще.
Галина МАРКІВ
Про конкурс
Дев’ятий конкурс "Успішна пані-2011" відбувся першого березня. У ньому взяли участь 10 чернівчанок. Гран-прі у конкурсі здобула Аліна Заволович, першою віце-міс стала голова Чернівецького відділу громадської організації "Союз українок" Ганна Глібка, другою віце-міс – директор ресторану "Гном-Централь" Ірина Нагорняк, третьою – директор МКП "Нептун" Діна Канюченко.
11-03-2011, 13:42
0
3 235