RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Тих, які заробляють, ще й перевіряють

Депутати міськради планують створити тимчасові контрольні комісії, щоби вивчити діяльність Калинівського ринку і аеропорту. Власне ці два найуспішніші комунальні підприємства можуть бути цікавими для певних бізнесових угрупувань. На відміну від зубожілої, але теж комунальної власності, – водоканалу і теплокомуненерго. Водоканал нещодавно екоінспекція оштрафувала майже на п’ять мільйонів гривень. Теплокомуненерго – на межі банкрутства, але більшості депутатів банкрути не цікаві.

– Насправді завдання не в тому, щоб обмежити права мера чи щось зробити заради чернівчан, – вважає Олексій КАСПРУК, керівник фракції "Фронт змін". – Йдеться винятково про фінансові інтереси. І кінцевим результатом будуть привабливі для бізнесу об’єкти. Що ми бачимо? Депутатів не цікавлять проблеми теплокомуненерго, яке має величезні борги, та кількамільйонний штраф, який екоінспекція наклала на водоканал. Чесно кажучи, ми думали, що вони трохи стримаються, робитимуть це витонченіше. Але на останній сесії вирішили створити саме тимчасові контрольні комісії щодо Калинівського ринку і аеропорту. Це найприбутковіші підприємства в Чернівцях.

Ринок постійно перевіряють

Питання створення комісії з вивчення діяльності Калинівського ринку ініціював депутат Анатолій Чесанов. За попереднього скликання він очолював аналогічну комісію.

– 90 відсотків недоліків, які комісія виявила, керівництво ринку так і не усунуло, – каже депутат Володимир КЕДЬ, який працював у складі контрольної комісії за попереднього скликання. – І це стосується не якихось дрібничок, а серйозних речей. Наприклад, хотіли вставити паркомати, які обліковували б заїзд автотранспорту на ринок. Таким чином змогли б набагато збільшити доходи в бюджет міста. Але директор і нині там царює, а міський голова його "кришує". Нині до ради прийшли нові депутати, і ми вирішили перевірити, що зроблено, а що ні. Можливо, є нові порушення. Крім того, є багато звернень від підприємців щодо облаштування за одну ніч низки магазинів.

За словами депутата, за результатами перевірки вони можуть або ініціювати кадрові рішення, або звернутися до правоохоронних органів. "Залежно від того, що буде виявлено на цьому комунальному підприємстві", – підсумовує В. Кедь.

– Це суб’єктивна точка зору пана Кедя, – зауважує директор "Калинівського ринку" Іван РИНЖУК. – Нова влада завжди починає шукати проблеми з Калинівського ринку. Депутати вкотре хочуть показати, що Калинівський ринок – їхній пріоритет і не більше. Це їхній суб’єктивний підхід.

І. Ринжук розповідає, що ринок постійно перевіряють: "Нехай перевіряють – це їхнє право, і ми готові до цього. Бо живемо в такий час, коли перевіряють постійно. У нас працювала урядова комісія, гадаю, вона фаховіша, ніж місцева".

Що ж такого цікавого в аеропорту?

– Аеропорт нині – один із найкращих комунальних підприємств міста, – нещодавно похвалився директор департаменту житлово-комунального господарства Олександр ШУМЕЙКО. – Воно успішно працює, наприклад, за власні кошти встановлює огорожу довкола території. Аеропорт претендує на перемогу в конкурсі "Визнання року" в галузі "Комунальні підприємства".

Проте депутати сумніваються. Створення комісії з вивчення діяльності аеропорту ініціював депутат від Партії регіонів, начальник обласної екоінспекції Василь ДУТЧАК. І наразився на критику керівника фракції "Фронт змін" Олексія Каспрука, який на сесії минулого четверга зауважив: "Чому нині Василь Степанович порушує питання про створення тимчасової комісії щодо аеропорту, а не водоканалу, який оштрафувала екологічна інспекція на мільйони гривень, які в підсумку сплачуватимуть чернівчани, або підприємство стане банкрутом?"

Із зауваженнями колеги за депутатським корпусом Василь Дутчак погоджується і запевняє, що підтримає створення комісії щодо водоканалу. А щодо аеропорту пояснює:

– Ви знаєте, яка ситуація нещодавно там була з літаком. Хотілося би знати, чому на підприємстві, на яке було витрачено останнім часом приблизно п’ять мільйонів гривень, так літаки злітають. Є питання і щодо освітлювальної системи, і злітна-посадкова смуга нині зовсім не в тому стані, в якому повинна бути… Хотілося би подивитися, що потрібно від депутатів міської ради з приводу надання фінансової допомоги, щоби аеропорт працював, як годинник.

Володимир КАЛИНЮК, директор КП "Міжнародний аеропорт "Чернівці", готовий зустрічати депутатів з хлібом-сіллю, якщо вони насправді хочуть допомогти. Нині аеропорту потрібно вирішити два основні питання: зробити ділянку злітно-посадкової смуги (на це потрібно приблизно вісім мільйонів гривень) та замінити світлосигнальне обладнання. Це дасть можливість цілодобово приймати літаки іншого класу.

– Ми підприємство комунальної власності, тому все депутатам покажемо, розкажемо і документально підтвердимо, – каже Володимир Калинюк. – Ми самі заробляємо на свої потреби. А те, що нам дають у вигляді фінансової допомоги, витрачаємо за призначенням. Ми готові до спілкування з депутатським корпусом. Може, коли вони все побачать на власні очі, це їх спонукатиме до ухвалення рішення щодо фінансування робіт, які ми почали, але наразі завершити не можемо.

На наступній сесії фракція "Фронт змін" ініціюватиме вже створення тимчасової контрольної комісії щодо водоканалу, оштрафованого на кілька мільйонів гривень.

– Наскільки мені відомо, забруднення відбувалося постійно, оскільки на реконструкцію очисних споруд потрібні величезні кошти. У міста їх немає, – каже Олексій Каспрук. – Водоканал постійно просив кошти в уряду, Міністерства екології... Але їх не давали, і підприємство мирилося, бо штрафи були невеликими. А зараз замість штрафу 17 гривень за тонну потрібно сплатити 625. І загалом вийшла сума кілька мільйонів гривень. Водоканал ці кошти сам сплатити не зможе. Питання припинення водопостачання міста стояти не буде, але під це можна підвести питання приватизації підприємства.

– Тільки не кажіть, що депутат зробив так, що сплата штрафу ляже тягарем на споживачів, – емоційно реагує Василь Дутчак. – Це була планова перевірка підприємства, яка почалася ще на початку 2010 року. На підприємстві працювала вже не одна комісія, але віз і нині там. 2008 року втрати води становили 46 відсотків, 2010 року – вже 54 відсотки. Це також лягає на плечі споживачів.
Марина Карасьова

Непрозорі схеми викликають спокусу

Ярослав КИРПУШКО,
директор Буковинського центру реконструкції
та розвитку:

– Калинівський ринок і так вже має не досить добру репутацію комунального підприємства, яке працює непрозоро. Наприклад, опоненти Миколи Федорука ще 2006 року пропонували створити аукціони з розміщення торгових точок. Вже 2011 рік – і що? Зрозуміло, якщо є непрозорі фінансові потоки, до того ж, немалі, виникає спокуса. І це спокушає однаково як одну сторону, так і іншу.
Щодо аеропорту, то місто взяло на себе капітально затратну роботу з розвитку аеропорту. Але знову ж таки, незрозуміло, куди скеровують десятки мільйонів гривень?
І питання непрозорості використання коштів викликає спокусу. А такі об’єкти, як теплокомуненерго чи водоканал, здаються менш цікавими тільки на перший погляд. Виникає запитання, чому вони настільки збиткові? Чи не відбувається в цьому разі, що, прикриваючись поганими розрахунками споживачів, можна постійно показувати, що борги зростають? Депутати ще й до цих підприємств доберуться, коли зрозуміють, як через тарифи можна збирати зі споживачів гроші, але не надавати їм належні послуги. Їм здається, що Калинівський ринок і аеропорт – це простіше. Насправді це стереотип.
4-03-2011, 17:44
Коментарів 0 Переглядів 2 323


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.