На ринках та в магазинах Чернівців борошно значно подорожчало. Так, на ринку "Нижній" воно коштує від п’яти до шести гривень.
– Образливо, коли покупці скаржаться на нас, мовляв, ми – підприємці – самі підвищуємо ціни на борошно, – говорить підприємець Вадим. – Насправді посередники "деруть" із нас останнє. Завдяки штучно створеному ажіотажу до посередників із нашої області звертаються навіть підприємці із Закарпаття та інших регіонів. А буковинцям не залишається нічого. Протягом тижня не міг замовити борошно. Довелося поїхати до сусідньої області й замовити борошно сакського виробництва.
– Продаю залишки борошна, – розповіла продавець "Центрального" ринку Олена. – Поповнити запаси ніде, бо на складах цього продукту немає.
– Якщо є потреба, дістати борошно можливо, – не погоджується продавець із цього ж ринку Лада. – У нас, наприклад, продають борошно різного гатунку та помелу – від двох гривень. Щоправда, закупівельна ціна зросла на 10 відсотків.
У продуктових магазинах борошно на прилавках переважно є. Коштує в середньому 4,5-
4,85 гривні. Там, де немає, пояснюють: "Не закуповуємо, бо посередники вдвічі підвищили на нього ціну. Не буде попиту".
Скаржаться реалізатори й на "нелегальний" відпуск борошна посередниками. Найімовірніше, вони це роблять для того, щоби безкарно завищувати торгову націнку.
– Посередники нині відпускають борошно лише за готівку, – зізнається продавець із ринку "Нижній" Марія. – Так їм, мабуть, вигідніше. А нас залякують, що, якщо скажемо комусь, де і за якою ціною купили борошно, припинять продавати.
Про "неофіційну" закупівлю борошна розповіла і працівниця одного з підприємств облспоживспілки Ганна: "Минулого тижня звернулися до свого постійного посередника – підприємця- гуртовика. Він відмовився продати нам борошно, пояснивши, що може продати тільки без оформлення накладної. Подібну відповідь отримали і від іншого посередника. Довелося їхати у Тернопільську область і купувати борошно у бучацького виробника (причому за значно нижчою від чернівецьких ціною – 2 гривні 50 копійок за кілограм).
– Виникає враження, що таке штучне підвищення цін на гречку та борошно комусь вигідне, – ділиться Вадим.
Директор ТзОВ "Вінницький комбінат хлібопродуктів №2" Михайло МОТРУК розповів, що обсяг виробництва борошна зменшився:
– Виробництво борошна на підприємстві скоротилося, бо виникла проблема із закупівлею сировини. Зерно суттєво подорожчало. Якщо півроку тому тонна зерна пшениці третього класу коштувала 1600 гривень, то нині – 2100 гривень.
Заступник директора ДП "Неполоківецький комбінат хлібопродуктів" Віктор Астрейко зауважив, що обсяги виробництва борошна на їхньому підприємстві залишилися на рівні минулого року. "Зерно, справді, подорожчало, – погодився він. – Тому ми надаємо послуги, як правило, на давальницьких умовах – наші клієнти привозять нам зерно, а ми перемелюємо його".
Через різке подорожчання борошна й інших витрат Чернівецький хлібокомбінат планує підвищити ціни на свою продукцію з першого березня. При цьому найдешевші види хліба – "Хотинський" та "Щоденний" – не подорожчають і коштуватимуть у фірмових магазинах хлібокомбінату 2,10 грн та 2,9 грн відповідно.
Олеся ДЛУЖАНСЬКА
24-02-2011, 14:56
0
2 508