Майора міліції Руслана Чунтула засудили до п’яти років позбавлення волі за вимагання та отримання хабара розміром 30500 доларів.
Спочатку майор "викачував" гроші з підприємця Лариси. Вона звернулася до нього, щоби вплинув на сусідів-позичальників, які не повертали гроші. Руслан пообіцяв питання вирішити. Частинами – від п’ятисот до трьох тисяч доларів – він тягнув із Лариси гроші. Довірлива жінка віддала майорові 10500 доларів. Питання, щоправда, він так і не вирішив.
А дізнавшись, що двох племінників Лариси заарештовано, майор взявся "допомагати" й тут. За 20 тисяч доларів він мав "зам’яти" всі питання щодо заарештованих, яким інкримінували збут наркотиків. Мав домовитися із керівництвом щодо зняття обвинувачень із підозрюваних. Гроші надійшли з Росії від матері заарештованих. Та майор нічого так і не зробив. Хлопців ув’язнили, а довірливі жінки залишилися без грошей. Потім почали вимагати гроші назад, але марно. Зрозумівши, що їх ошукали, звернулися до відділу внутрішньої безпеки управління МВС. Руслан після цього зник.
– Коли міліціонера оголосили в розшук, його родичі отримали копію постанови про порушення стосовно нього кримінальної справи, – розповідає Дмитро Iлiка, прокурор вiддiлу пiдтримки державного обвинувачення. – Після цього вони тричі через адвокатів намагалися оскаржити рішення Першотравневого суду, нібито від імені підозрюваного. Проте сам підозрюваний до суду не з’являвся. Спочатку найняв правника з Львівської області, потім з Одеської. Надавали папери про те, що він перебуває на Одещині на лікуванні, однак під час перевірки його там не знайшли. Коли народилася у нього дитина, він вирішив, що, зважаючи на цю обставину, його не затримають.
Де більше, ніж три місяці, переховувався міліціонер-хабарник, невідомо.
– Прийшовши здаватися до прокуратури, підозрюваний навіть не намагався виправдовуватися, – продовжує Дмитро Іліка. – Вже в суді, побачивши, що поблажок не буде, почав виправдовуватися. Заперечував те, що взяв двадцять тисяч хабара. Казав, що його оббріхують. Гроші потерпілим він не повернув.
Суд зобов’язав погасити борг, продавши його майно. А майна у нього, як виявилося, небагато, – квартира, у якій мешкав на Авангардній, йому не належить. Має п’ять автомобілів – три "Форди", "Хонду" і ВАЗ. Три автомобілі реалізовував за дорученням, а два були його. Чи потягне реалізація двох його авто на 30 тисяч доларів, невідомо.
За словами Дмитра Іліки, підсудний просто зіграв на відчаї та необізнаності потерпілих.
Вдома в нього залишилися дружина та мала дитина.
Апеляційний суд Чернівецької області не змінив вирок Першотравневого районного суду, згідно з яким, колишнього начальника сектора з охорони громадського порядку одного з райвідділів УМВС в області Руслана Чунтула засуджено до п’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах внутрішніх справ строком на три роки та з конфіскацією належного йому майна, – повідомила прес-служба обласної прокуратури. – Вирок набув законної сили.
Михайло Салітра
24-02-2011, 12:09
0
2 761