RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Голову Чернівецької обласної ради 64-річного Василя Ватаманюка поховали 17 лютого на Руському цвинтарі у Чернівцях. Буковинці знали його як порядну, чесну і чуйну людину. Рядовий працівник цегельного заводу, яким Василь Ананійович керував 30 років, міг підійти до нього з особистим проханням, і керівник ніколи не відмовляв.

Провести в останню путь голову Василя Ватаманюка до обласної філармонії 17 лютого прийшло чимало людей. Серед них і звичайні городяни, і представники влади – мер, губернатор, судді.

Квіти Василю Ватаманюку несли оберемками

Від уряду на похорон прибув міністр надзвичайних ситуацій Віктор Балога, від Верховної Ради – віце-спікер Микола Томенко та народний депутат Микола Романюк. Біля труни стояла у сльозах родина Василя Ананійовича – дружина, діти, молодший брат. Почесна варта із блакитно-жовтими на чорному тлі пов’язками на руках змінювалася кожні п’ять хвилин. Червоні гвоздики, троянди та тюльпани виносили оберемками. Вінки складали у фургон біля філармонії. Від ранку до обіду площа Філармонії була заставлена машинами.

Приблизно 40 односельчан Василя Ватаманюка із села Рингач Новоселицького району приїхали на похоронну процесію автобусом, замовленим цегельним заводом.

– Ми з ним разом на санчатах їздили. Він жив у крайній хаті в селі. Біля його хати – велика гірка. І ми кожної зими там ковзалися, – пригадує сусід Антон КОЦЮБА. – А потім розійшлися, мов мишенята, між людьми. Він пішов великими стопами, а я малими. Так він дожився до директора цегельного заводу. Допомагав нам будувати церкву в селі. І ось дійшов до голови обласної ради. Працював недовго і через великі хвилювання помер.

"Цеглу привіз і копійки не взяв"

У рідне село Василь Ватаманюк навідувався часто, адже останні п’ять років орендував землі колгоспу, де зараз вирощують зерно, доглядають за худобою.

– Віддав борги за колгосп, – продовжують односельчани. – У батьківській хаті мешкає молодший брат. Є ще старший брат – лікар у Москві. Молодший брат також працює лікарем – на чотири села району.

На похорон племінника прибув і 86-річний дядько Василя Ватаманюка Павло Бень.

– Треба, щоби вже мене проводжали, а не я його, – каже чоловік. – За життя хороший хлопець був. Давав поміч нашому селу. Засівав землі, сплачував податки, віддавав борги. Якось мені треба було пічку покласти вдома. То він цеглу привіз і жодної копійки за це не взяв.

Однокласник Сергій НАУЦЕВИЧ пригадує Василя Ватаманюка як старанного учня:

– Я залишився вдома, а Василь пішов догори. Він добре навчався, пішов до другого класу, а я залишився у першому. Ми сиділи з Василем за однією партою. У нього завжди звисав ремінчик зі штанів. А я його постійно смикав за той ремінчик.

– Був енергійним, займався спортом, грав у волейбол, бігав. Дуже життєрадісним був, – кажуть товариші.

– Ми з ним разом корів пасли. Каталися на санчатах. Тоді були післявоєнні роки, і ми дітьми гралися у війну – німців та наших. На гірці поблизу хати Ватаманюків збиралися ми, однолітки. Було дуже весело, – пригадує друг дитинства Василь ДУДАН. – Потім хто-куди пішов: я до Києва навчатися, він – до Одеси. Дорослими зустрічалися вже рідко. Але бачите, якщо ми з Рингача приїхали до нього, отже, він того вартий.

"Навіть на посаді голови облради навідувався на завод"

Економіст Василина НАЙДИШ знайома з Василем Ватаманюком з 1964 року, відколи обоє молодими спеціалістами прийшли працювати на цегельний завод.

– Василь Ананійович розпочинав свою трудову діяльність з майстра цеху, потім став старшим майстром, згодом інженером, директором і головою правління. Мав великі організаторські здібності. Був мудрим, умів працювати з людьми, вміло керував колективом, – каже жінка. – Цегельний завод за його керівництва зазнав змін. Раніше це був бруд, болото, а зараз модерне підприємство. Маємо розкішний волейбольний клуб. Приміщення відремонтовані. До людей завжди ставився з увагою. До нього завжди можна було звернутися. Навіть коли пішов у політику – спочатку був депутатом облради, згодом головою, – на рівних спілкувався з простими робітниками. Шкодуємо, що пішов від нас в обласну раду. Але навіть на посаді голови облради заходив до нас на завод.

– Коли познайомилися, Василь Ананійович був струнким чорнявим молодиком із кучерявим волоссям, – пригадує пані Василина. – Завжди був енергійним. До всього брався із запалом. Завжди хотів досягнути більшого.

Поховали Василя Ватаманюка на Руському цвинтарі міста Чернівці. 
Ольга ГНІДАН
18-02-2011, 10:01
Коментарів 0 Переглядів 2 294

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.