Вихованці гуртка "Юний конструктор" обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді разом зі своїм керівником Олександром Грищенком створили диво-робота. У нього голова – з чайника, волосся – з мідних дротиків, очі – з ліхтариків, тулуб – із чотирьох друкарських машинок, а ноги – зі старого стільця.
Робот непростий: він повертає голову, ворушить руками, обертається. Працювали діти над його створенням півроку. І недаремно – винахід здобув диплом першого ступеня на Всеукраїнській виставці-конкурсі науково-технічної творчості учнівської молоді "Наш пошук і творчість тобі, Україно!".
– Насправді ми створювали робота "по приколу", – зізнається керівник гуртка "Юний конструктор" Олександр ГРИЩЕНКО. – Ми мали чотири старі друкарські машинки і думали, що з ними зробити. Ось і вигадали. Створювати робота було нелегко. Треба було багато складати, пиляти, вставляти двигуни… Деталі приносили з дому, навіть на смітниках шукали. Я з дому стягнув чайник китайського виробництва, за що мені дісталося від дружини. Загалом було цікаво, кожен міг проявити фантазію.
Серед учнів, які створювали робота, – Микола Лангер, Валентин Дімітров, Роман Руснак.
– Мені дуже подобається займатися у гуртку, – зізнається учень восьмого класу школи №33 Микола ЛАНГЕР. – Відвідую його вже кілька років. За цей час ми з хлопцями виготовили чимало корисних приладів. Мені подобається, що зі звичайних деталей можна створити щось оригінальне. Вдома можу відремонтувати все, що зламалося.
– Зараз у гуртку займається 21 вихованець, – додає Олександр Грищенко. – Це учні від другого до восьмого класів. Щоправда, лише хлопці – дівчат немає. Заняття у гуртку корисні з різних причин. По-перше, вони відривають дітей від вулиці. По-друге, навчають мислити, бачити нестандартне у звичайному, розвивають винахідливість. Взагалі українці – народ дуже винахідливий. Ось, наприклад, якщо у німця в автомобілі під час руху трісне ремінь безпеки, він зупиниться і не знатиме, що робити. А українець озирнеться, візьме у дружини колготки, зав’яже їх замість ременя безпеки і далі поїде. Також заняття відволікають від віртуальної реальності. Адже нині усі підлітки схиблені на комп’ютерах.
Щоправда, матеріали для своїх винаходів вихованці змушені роздобувати самі.
– Хоча фінансування якесь і є, але з матеріалами у нас складно, – зізнається керівник гуртка. – Адже ті матеріали, з яких ми створюємо наші вироби, у магазинах не продають. Там немає наборів конструкторів, наборів юних техніків, які були за Союзу. Тому доводиться купувати у людей на базарах старі речі за власні кошти та розбирати їх.
Нині робот знаходиться на виставці у Києві. Наприкінці весни вихованці гуртка заберуть свій винахід до Чернівців, де ним зможе помилуватися кожен.
Галина МАРКІВ
17-02-2011, 16:01
0
1 812