RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Винні» є, а ціни ростуть!

«Винні» є, а ціни ростуть!


Ціни зростають! Влада це "проспала", а тепер шукає винних. І буковинський губернатор чи то сам, чи за дорученням уряду, зрештою винних знайшов. На початку лютого з прес-служби ОДА одне за одним з’явилися повідомлення, в яких Михайло Папієв звинуватив у подорожчанні продуктів мерію, опозицію (власників торговельних мереж і ринків), журналістів.

Від уряду на горіхи дісталося і двом чиновникам ОДА. Але продукти дешевшими не стали.

Губернатор киває на мера,
мер – на губернатора


Після того, як гречана крупа в Чернівцях з’явилася в супермаркеті "Караван" за ціною 14 гривень і по два кілограми в одні руки, в усіх інших торгових точках вона зникла. За останнім моніторингом держінспекції з контролю за цінами, середня вартість гречки в області тепер становить 13,99 гривні за кілограм. Тепер можна рапортувати в Київ.

Хоча за результатами нещодавнього моніторингу Кабінету Міністрів, у Чернівцях найдорожчі продукти харчування. Але на сайтах сусідів можна знайти інформацію про те, що продукти в Івано-Франківську дорожчі, ніж загалом у країні. Те саме є на сайтах Донецька, не кажучи вже про Київ… Тобто інформацію про зростання цін почали використовувати не стільки для вживання заходів, скільки для з’ясування стосунків між місцевими владниками і політиками.

А днями Кабінет Міністрів доручив кільком губернаторам покарати чиновників, винних у зростанні цін на продукти. На Буковині такими виявилися заступник голови ОДА Франц Федорович та начальник Головного управління агропромислового розвитку ОДА Олег Надточій, який у вівторок пішов з життя через серцевий напад…

Нагадаємо, Франца Федоровича перед призначенням Папієва на посаду серйозно розглядали як кандидата в губернатори. Тож тепер у голови ОДА знайшовся привід позбутися "незручного" колеги.
Керівництво ОДА також скористалося зручною нагодою (зростанням цін), щоби перевести стрілки відповідальності на мерію, з якою у керівництва ОДА виникли складні закулісні тертя за владу.

"Ціни в обласному центрі вийшли з-під контролю, а нинішня ситуація – наслідок комплексу недопрацювань, у тому числі міської влади, – заявив губернатор Михайло Папієв на нараді, присвяченій ціновій ситуації. – У нас немає іншого варіанту, як нагадати міській раді про делеговані повноваження, і ми будемо це робити. Міська влада має нарешті згадати про те, що її обрала територіальна громада".

На відміну від Федоровича (який спочатку погодився поговорити про звинувачення на свою адресу, а потім впродовж дня не брав слухавку), в мерії не промовчали, повідомивши, що повноважень контролювати ціни міськраді не делегували і заяви губернатора жодного підгрунтя під собою не мають. А також нагадали, що саме у повноваженнях ОДА, а не мерії, встановлювати граничні торговельні надбавки на борошно, хліб, макарони, крупи, цукор, яйця та інші так звані соціальні продукти.

Щоправда, ціни на цю інформаційну колотнечу ніяк не відреагували. Зростають собі!

Дорожнеча
через опозицію?


Та основна причина зростання цін на продукти, на думку губернатора, – це необгрунтовані надбавки до роздрібних цін на ринках та торговельних мережах Чернівців. Причому тих, "власниками яких є опозиційні буковинські політики або їхні родичі". "Заполітизованих підприємців, які безпідставно завищили ціни на продукти харчування, поставлять у рамки закону", – заявив Михайло Папієв.

Власники ринків, незалежно від своїх політичних симпатій, здивовані: їхня робота полягає в тому, щоби створити умови для торгівлі на ринку, а не регулювати ціни.

– Ми не впливаємо на ціни. Ось переді мною правила торгівлі, де написано, що ми створюємо умови для праці, – каже Василь КАВУЛЯ, директор ринку "Центральний" (його син нині депутат Чернівецької міської ради). – Це ж ринок, він сам регулює ціни. Наприклад, зранку домашні курячі яйця були по 1,5 гривні, а після обіду приїхали бабці з села і продають яйця вже по гривні. Все регулюють попит і пропозиція.

"Ось тільки гречка зникла. Борошно є, але продавці кажуть, що воно теж дорожчатиме, – зауважує директор ринку. – Окрім гречки, всі продукти на ринку є. Проблема в іншому – продавці нарікають, що є все, лише грошей у людей немає", – підсумовує В. Кавуля.

Максим БУРБАК, голова обласної організації партії "Фронт змін", вважає ситуацію, що склалася на ринку продуктів, суто економічною. За його словами, з тією вертикаллю влади, яка збудована в Україні, з тими повноваженнями, які має президент, треба вже не звинувачувати в усьому опозицію, а брати відповідальність на себе.

– Владна партія при владі вже рік, і вони вже керували двома врожаями, – говорить М. Бурбак. – Якби вони бачили, що в світі продовольча криза, яка з кожним роком поглиблюється, було би досить розумно більше уваги приділяти агропромисловому комплексу. Якби інвестували в цю галузь, тим паче, є затверджені позитивні програми, які просто не мають жодного фінансування, то, мабуть, гречка в Україні була б.

Тим часом обласна влада переконує, що нікому не дозволить наживатися на людях. "У нас є достатньо механізмів, щоби зробити так, щоб ті продавці, які необгрунтовано підвищили ціни, повернули їх на економічно обгрунтований рівень", – наголошує Михайло Папієв.

Але гречка не подешевшала. Вона зникла з магазинів і ринків. На черзі, мабуть, "зарегульоване" і "залякане" владними інформаційними атаками борошно.

А ще губернатор на засіданні уряду закликав журналістів не нагнітати ситуацію навколо цін. Однак ціни на це також не відреагували. Зростають!
Марина КАРАСЬОВА

P.S. Ще тиждень тому нині покійний начальник Головного управління агропромислового розвитку ОДА Олег Надточій пояснив дорожнечу об’єктивними факторами: майже 80 відсотків усіх продуктів харчування в область завозять з інших регіонів; через віддаленість області дорожче обходиться доставка; буковинці витрачають значно більше, ніж заробляють завдяки заробітчанським коштам; чимало продуктів харчування з Буковини вивозять до Румунії.
17-02-2011, 11:27
Коментарів 0 Переглядів 2 162


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.