За умисне знищення або пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства можуть кинути за грати. Відповідний Закон набрав чинності з 5 лютого цього року.
Щоправда, стосуватиметься це лише тих випадків, коли через цей злочин постраждала людина, - роз’яснили МБ у прокуратурі міста.
- Якщо шкода, спричинена злочинним діяннями, складатиме від тисячу і більше неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або внаслідок таких дій загинули люди чи настали інші тяжкі наслідки, то каратимуть позбавленням волі на строк до 12 років, – розповідає Оксана КОСТЮК, помічник прокурора Чернівців. - Під об’єктами житлово-комунального господарства розуміють: житловий фонд, об’єкти благоустрою, тепло- та водопостачання, водовідведення, а також їх мережі чи складові: кришки люків, решітки на них тощо.
Дванадцять років відсидки – максимальне покарання, яке можна отримати за подібний злочин. Проте, завдання меншої шкоди об’єктам ЖКГ теж каратиметься жорстко.
- Відповідно до ст. 270-1 Кримінального кодексу України у випадку умисного знищення або пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства, - продовжує Оксана Костюк, - яке призвело чи могло привезти до неможливості експлуатації, порушення нормального функціонування таких об’єктів, що спричинило небезпеку для життя чи здоров’я людей, чи майнову шкоду у великому розмірі (триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) винних осіб Феміда каратиме штрафом від 1 700 до 4 250 грн., позбавленням чи обмеженням волі на строк до 3-х років.
У тому ж випадку, коли вказані злочинні дії вчинені повторно або загальнонебезпечним способом позбавлятимуть волі на строк від 3 до 8 років.
15-02-2011, 18:57
0
2 997