Відкритий лист від начальника УМВС України в Чернівецькій області Миколи Харабари до Чернівецького міського голови Миколи Федорука
Шановний Миколо Трохимовичу!
Управління МВС України в Чернівецькій області у межах компетенції і повноважень відслідковує і вивчає процеси, які проходять у краї, для недопущення ускладнення оперативної обстановки чи підриву іміджу органів внутрішніх справ.
Не додає авторитету міській владі і породжує необґрунтовані підозри у бездіяльності міліції Ваші виступи на нарадах серед керівного активу міської ради.
Двічі, а саме 9 лютого на нараді та 10 лютого цього року на черговому засіданні сесії Чернівецької міської ради Вами було озвучено критику на адресу обласного управління міліції про те, що в місті та області виросла злочинність на 20%. Таким чином, Ви несправедливо поставили під сумнів спроможність міліції гарантувати безпеку городянам, чим фактично дали оцінку її роботи.
Глибоко переконаний, що ці заяви не зумовлені суб’єктивною думкою, а є результатом необізнаності про стан правопорядку у місті.
Індикатором стану соціальної напруги у суспільстві, пов’язаної із злочинністю є кількість звернень громадян до міліції за допомогою або з повідомленнями про скоєння злочинів. За 2010 рік міліцією Буковини було зареєстровано 61315 звернень (проти 64145), з яких лише 6216 про скоєння злочинів (13.9%). Така кількість звернень свідчить про рівень довіри населення до міліції, а інформація про злочини – реальну криміногенну обстановку. І на усі ці повідомлення було відредаговано і надано допомогу!
За підсумками 2010 року по області у цілому зафіксовано зростання злочинності на 13.4% (6599 проти 5818), хоча у середньому по державі зростання злочинності зафіксовано на позначці +15.2%.
За 12 місяців минулого року у місті Чернівці зареєстровано 3146 злочинів проти 2563. Ріст складає не 20%, а 22.7% і відбувся він за рахунок законодавчих новацій, якими розмір завданих збитків, необхідних для порушення кримінальної справи, був знижений з 907,5 грн. до 86,9 грн., що об’єктивно не тільки зумовило ріст злочинів на всіх напрямках правоохоронної діяльності, але й навантаження на особовий склад.
З числа зареєстрованих майже кожен другий (1600 злочинів) скоєний в умовах неочевидності, які не розкриваються упродовж доби і навіть місяця.
Ужитими заходами за минулий рік було розкрито 2221 злочин проти 1631 (+36.2%), по області +27.7%, а по Україні лише +8.6%.
Поглиблений аналіз злочинності засвідчив, що із числа зареєстрованих майже кожен третій злочин є латентним, тобто виявлений унаслідок активізації роботи правоохоронних органів.
При збільшенні виявлених правопорушень і злочинів у громадських місцях не допущено росту тяжких тілесних ушкоджень (10 проти 15), в т.ч. зі смертельним наслідком (жодного проти 3), середньої тяжкості (43 проти 52), грабежів (90 проти 117), розбоїв (16 проти 25). Усі зареєстровані убивства (8) – розкриті.
З числа перерахованих розкрито 74 грабежі, 21 розбій, 40 тілесних ушкоджень.
До кримінальної відповідальності притягнуто 1144 особи, з яких 10 вбивць, 17 розбійників, 73 грабіжники, 46 шахраїв, 72 хулігани, 17 викрадачів авто.
Уперше за останні 5 років ми зафіксували зменшення кількості квартирних крадіжок – 163 проти 216 (-24.5%), з яких кожна друга (89) розкрита. Всього за минулий рік нами затримано 442 злодія. І цьому сприяла повсякденна, напружена, системна робота всіх міських органів і підрозділів.
Позитивні минулорічні тенденції збереглися і у січні поточного року.
Загалом, за підсумками минулого і січня цього року, МВС України високо оцінено роботу УМВС України в Чернівецькій області. Майже по всіх пріоритетних напрямках правоохоронної діяльності ми входимо в трійку найкращих областей. Оперативну обстановку в області вважаю стабільною та контрольованою, а заходи - достатніми для вирішення завдань, покладених на міліцію.
У питаннях зміцнення правопорядку і боротьби зі злочинністю в місті нажаль відсутня взаємодопомога з боку міської влади.
У 2010 році з міського бюджету було виділено лише 36 тис. грн. (для прикладу, у 2010 році Івано-Франківська міська влада для міської міліції виділила 1 млн. грн.).
Виходячи із повноважень і функцій міської влади, визначених законодавчо, міський голова не може давати оцінку ефективності роботи міліції, тим більше через відсоток росту злочинності. А якщо враховувати відсутність будь-якої взаємодії, фінансування, вирішення соціально-побутових проблем сімей працівників міліції та ролі місцевої влади у зміцненні правопорядку в Чернівцях – такі висловлювання є некоректними.
Прошу Вас довести цю інформацію на черговій нараді з керівниками структурних підрозділів міської ради, а також на засіданні чергової сесії.
Пропонуємо, за Вашою згодою, представнику УМВС України в Чернівецькій області брати участь у цих зібраннях, на яких об’єктивно доводити оперативну обстановку та проблеми, що потребують нашого спільного вирішення.
Переконаний, що дане звернення не перешкоджатиме подальшим діловим стосункам між мерією та Управлінням МВС і буде сприяти розумінню спільних завдань по забезпеченню правопорядку і безпеки чернівчан.
З повагою,
начальник М.Д. Харабара
Нагадаємо, що на сесії міської ради 10 лютого Микола Федорук заявив: "У кабінет голови ОДА викликали депутатів міської ради, яким у присутності начальника управління внутрішніх справ ставили погрози, викручували у переносному розумінні руки, "наїжджали" на бізнес, зупинялася робота підприємств, навіть втручалися в особисте сімейне життя. Я про це проінформую міністра внутрішніх справ пана Могильова про те, що керівник УМВС не зупинив своєї політичної діяльності і замість того, щоб боротися із злочинністю, яка тільки за минулий рік у місті Чернівці зросла на 23%, займається політичними репресіями".
11-02-2011, 15:47
0
2 888