Чергове зростання цін на продукти влада вважає "штучним". На її думку, зумовлено воно бажанням "когось нажитися на ажіотажному попиті". Попри це, той хтось й надалі продовжує наживатися.
– Ви запитайте у власників супермаркетів, – нарікає прем’єр Микола АЗАРОВ. – Чому вони підвищують ціни? Те, що стосується уряду, він робить. Чому ціна гречки на заводі становить 4 гривні (за кілограм), а в магазині, супермаркеті – 15 гривень? Хтось захотів нажитися на ажіотажному попиті. Ті, хто зараз "граються", грають у дуже небезпечну гру.
Гнівні висловлювання тижневої давнини прем’єра Миколи Азарова щодо подорожчання продуктів нікого не налякали. Якби Микола Янович пішов на базар купити кілограм гречки, то побачив би, що вона вже коштує 18 гривень. До гречки можна додати картоплі по 6 гривень, а засмажити це можна цибулею за 7 на олії за 16 гривень.
У покупців від такої бухгалтерії очі лізуть на лоба. Пенсіонерка Ірина ЄРОФІЙ отримує мінімальну пенсію. Як її розподілити за таких цін на місяць, вона не уявляє: "З такими темпами подорожчання вже і базар не врятує. Доведеться їсти лише перловку".
Продавець на "Центральному" ринку на запитання про подорожчання гречки показує пальцем вгору: "Нехай ті пояснюють чому. Я на упаковці гречки отримую гривню, хіба це багато? Купую її по 17. Жінка появі журналістів не дуже рада. Зате біля лотків із дешевими яйцями продавці залюбки стають до фото із цінником 0,53 коп. на лотках.
На ринку "Зелений" зустрічаємо чоловіка з мішком картоплі на спині: "Купую, доки ще по 4,5 гривні, – каже Іван. – Картопля в мене – основна страва. Якщо ще подорожчає, тоді взагалі не знаю, що робитиму. Зарплати стоять на місці – ціни зростають".
Михайло САЛІТРА
Чому дорожчають продукти?На спеціальному засіданні Кабміну прем’єр-міністр М. Азаров доручив своїм підлеглим виправити прорахунки, що призвели до зростання цін.
"Ми не спостерігаємо гострого дефіциту тих чи інших продуктів харчування, – повідомив міністр аграрної політики Микола ПРИСЯЖНЮК.
Тож урядовці запевняють, що об’єктивних причин для подорожчання немає, і нарікають на спекулянтів. Проте експерти кажуть, що причини все-таки є. Насамперед відсутність стимулів для вітчизняних виробників продуктів. Як наслідок, українські продукти стають дорожчими за імпортні. Зростання цін на бензин, корми для худоби, витратні матеріали створили умови, коли продаж м’яса українського виробництва навіть гуртом виходить дорожче, ніж його іноземні аналоги.
Опозиція, у свою чергу, заявила, що причиною інфляції може бути неконтрольований друк грошей в Україні. Однак ці заяви лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко прес-служба Нацбанку спростувала. Мовляв, повідомлення про запуск друкарського верстата для масового друку гривні абсолютно безпідставні та спрямовані на створення негативного настрою у суспільстві.
25-01-2011, 11:12
0
1 935