Розтанув сніг, і одразу ж стало видно, як брудно в місті. Сміття – у парках, скверах, дворах, на дитячих майданчиках. Особливо брудно біля багатоповерхівок. Часто мешканці викидають мішки зі сміттям і навіть новорічні ялинки просто через вікна.
Як повідомили у прес-центрі міської ради, на останній нараді міський голова Микола Федорук доручив департаменту житлово-комунального господарства штрафувати винних у засміченні прибудинкових територій. А також запропонував показати по телебаченню, як забруднюють своє місто "справжні парижани".
– Наші двірники часто скаржаться, що мешканці кидають мішки зі сміттям просто з вікон квартир або залишають біля порога будинку.
Вранці двірникам доводиться їх збирати і нести до контейнерів, – розповіла директор ПП "Житлосервіс" Анжела РОСЛЯКОВА. – Останнім часом почали масово викидати з вікон засохлі новорічні ялинки. Це значно простіше, ніж потім замітати хвою, яка осипається. Щоби скласти штрафний протокол, потрібно знати, з якої квартири викинули сміття або ялинку. Були випадки, коли правопорушників нам називали сусіди. Як свідки вони ставили свої підписи під протоколом. За будівельне сміття накласти штраф простіше, бо видно, в якій квартирі роблять ремонт. Штраф становить 360 гривень. Таку ж суму потрібно заплатити за трактор для вивезення сміття, який можна винайняти у нас.
– Хоча восени ми провели місячник благоустрою, мешканці знову насмітили, – поскаржилися у ЖРЕПі №4, який знаходиться на вулиці Полєтаєва. – Роблять євроремонти за 20 тисяч доларів, а на вивезення будівельного сміття грошей шкодують. Тому складають його біля контейнерів, вважаючи, що це наша робота. Якщо виявляємо порушення, викликаємо представника райради для складання протоколу, який направляємо в адмінкомісію. Нам часто доводиться це робити.
– Ми обслуговуємо центральну частину міста. Майже щодня до нас навідується еколог із Шевченківської райради, з яким ми разом обходимо всю нашу територію, – запевнила інженер ЖРЕПу №6 Людмила КАРПОВА. – Якщо виявляємо порушення, складаємо протокол, який пізніше розглядає адмінкомісія. Лише від початку цього року склали 20 протоколів. Хоч ми і встановили дуже багато урн, чернівчани чомусь часто кидають сміття просто під ноги. Восени минулого року нам довелося замінити майже половину урн, які зламали.
Як зауважили у департаменті ЖКГ, належний санітарний стан, чистоту і порядок у місті контролюють райради. Відділи з питань благоустрою, санітарії та екології складають протоколи про штрафи, а остаточне рішення приймають адміністративні комісії, які діють при райвиконкомах. Розмір штрафів для фізичних та юридичних осіб становить від 340 до 1360 гривень, повідомили у Першотравневій райраді.
За порушення правил благоустрою та недотримання чистоти адмінкомісія Шевченківської райради оштрафувала в грудні чотирьох осіб на 1870 гривень. А Першотравневої райради – 19 правопорушників на суму майже шість тисяч гривень. Відділ благоустрою та санітарно-екологічного стану Садгірської райради за 2010 рік склав 149 протоколів на порушників.
Надія БУДНА
21-01-2011, 12:12
0
2 332