Господарники, які претендують на запровадження різних інновацій, можуть звертатися до регіонального центру з інвестицій та розвитку.
– Торік завдяки нашому центру в область надійшло майже 170 тисяч доларів іноземних інвестицій з різних грантових програм, – розповідає Ігор Воротняк, заступник директора регіонального центру з інвестицій та розвитку. – Скажімо, наші спеціалісти разом із Буковинським центром реконструкції й розвитку допомогли завершити проект "Інноваційний потенціал Чернівецької області" (2009-2010 роки), що фінансувався Німецьким Товариством Технічного Співробітництва ( GTZ ). Як наслідок, видано "Інноваційний каталог Чернівецької області", в якому розміщено інформацію про інноваційно-активні підприємства, установи та навчальні заклади.
Співпрацюємо ми і із сільськогосподарськими обслуговуючими кооперативами. Наприклад, із "АгроСервіс – Сирет", що у Кам’янці Глибоцького району. Разом розробили проект щодо відродження тут особистих селянських господарств, який отримав фінансову підтримку міжнародної благодійної фундації "Хайфер Проджект Інтернешнл". Розрахований він на п’ять років, загальна його вартість – 165 тисяч доларів. Реалізація цього проекту дасть можливість покращити добробут 205 селянських родин у Йорданештах та Кам’янці. Селянам передадуть 20 нетелів української молочної червоно-рябої породи, 2,5 тонни елітного насіння озимої пшениці та 3,5 тонни насіння картоплі, комбікорми, міндобрива та засоби захисту рослин.
– Які ще соціальні проекти підтримує ваш центр?
– Триває реалізація такого соціального проекту як "Шанс для осіб з психічними вадами в місті Чернівцях" разом із громадською організацією "АREAC". Йдеться про впровадження найкращих зразків реабілітації таких пацієнтів. В обласному центрі відкриють клуб для суспільно неадаптованих людей. Бюджет проекту – 137 тисяч євро.
12-01-2011, 18:01
0
3 480