
У школах Чернівців батьків просять актуалізувати дані дітей у реєстрі Чернівецької територіальної громади. Є можливість це зробити через "Дію", але не у всіх інформація підтягується. Тому останні дні у ЦНАПі - великі черги і стояти доводиться по кілька годин. Переважно батьки оновлюють дані дітей, адже це вимагають зробити у школах.
Для чого потрібно оновлювати дані у реєстрі Чернівецької територіальної громади, "МБ" запитав у Чернівецькій міськраді.
У фінансовому управлінні Чернівецької міської ради пояснили, що є розбіжності за кількістю населення. Через це може бути значне вилучення з бюджету громади коштів. Тому фізичним особам, які мешкають у Чернівецькій міській територіальній громаді, треба здійснити актуалізацію даних зареєстрованого місця проживання, за відсутності — реєстрацію.
Оновити дані мають і дорослі, і діти.
"Наразі в Чернівецькій територіальній громаді існують розбіжності між наявною кількістю населення на перше січня 2022 року та даними реєстру територіальної громади на порталі Державної міграційної служби. Зокрема, у 2022 році було зафіксовано майже 270 тисяч осіб. Зараз у реєстрі Чернівецької територіальної громади маємо 202 тисячі осіб. Різниця майже у 68 тисяч – це велика розбіжність. Наслідком цього буде вилучення з бюджету громади фінансового ресурсу у вигляді реверсної дотації — коштів, що передаються до держбюджету з місцевих бюджетів для горизонтального вирівнювання податкоспроможності громад", – каже заступниця начальника фінансового управління Чернівецької міської ради Світлана Адамович.
Мінфін попередив: для розрахунку реверсної дотації для Чернівецької громади братимуть чисельність населення з реєстру Чернівецької міської територіальної громади.
"У нас виникла проблема, бо через те, що є різниця у кількості населення, ми до Києва повинні будемо віддавати у рази більше реверсної дотації. Відбулася нарада за участі Асоціації міст, Міграційної служби, Міністерства фінансів, під час якої пояснили, що маємо час наповнити реєстр та актуалізувати дані до першого серпня 2025 року. Тож що більше населення в нас буде в реєстрі громади, то менше вилучать коштів до держбюджету. Тому ми й розпочали роботу з актуалізації даних у реєстрі територіальної громади", - пояснює Світлана Адамович.
Актуалізувати дані можна або через портал "Дія" або у ЦНАПі.
"Робота з актуалізації даних у реєстрі Чернівецької територіальної громади у нас триває з 2016 року, коли відбулася реформа ЖРЕПів, і вони передавали дані мешканців. Через портал "Дія" можна актуалізувати дані, якщо вони є у реєстрі територіальної громади, тобто колишні ЖРЕПи свого часу передали цю інформацію. У такому разі її актуалізують автоматично і в мобільному додатку можна завантажити витяг. Якщо картотеку з інформацією не передавали, тоді потрібно звертатися у ЦНАП. Але необхідно спочатку звернутися до голови ОСББ, ЖБК, ЖКГ, заповнити спеціальну форму, а вже потім йти в ЦНАП. Із собою треба мати паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дітей", – пояснює директорка департаменту надання адміністративних послуг Чернівецької міської ради Тетяна Падєйська.
У ЦНАПі попереджають, що через актуалізацію даних зараз чималі черги, тож чекати доведеться по кілька годин.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram