
Сьогодні, 23 травня, у Чернівецькій торгово-промисловій палаті пройшла важлива ділова зустріч між представниками ділових кіл України та етнічних українців із Румунії. Метою заходу стало поглиблення економічної співпраці, обмін досвідом та розвиток спільних бізнес-проєктів між підприємцями обох країн.
У форумі взяли участь понад 60 представників бізнесу з 30 підприємств із Румунії, зокрема з Сучавського, Марамуреського, Ботошанського та Ясського повітів. Україну представили підприємці Чернівецької області.
"Нині відносини між Румунією та Україною є на одному з найвищих рівнів. Такі зустрічі об’єднують представників бізнесу обох сторін, сприяють розвитку партнерських відносин і дозволяють залучити до співпраці нових учасників", — зазначив голова Союзу українців Румунії Микола-Мирослав Петрецький.




За його словами, ця зустріч стала вже третьою поспіль у Чернівцях, і щороку вона приваблює дедалі більше учасників:
"Нині відносини між Румунією та Україною є на одному з найвищих рівнів. Такі зустрічі об’єднують представників бізнесу обох сторін. Це дає змогу ще краще розвивати наші партнерські відносини. На сьогодні на рівні адміністрації співпраця між Румунією та Україною посилилась.
Щороку все більше українських підприємців долучається до таких заходів. Це вже третій рік, відколи ми проводимо такі зустрічі у Чернівцях. Нам приємно від того, що щоразу учасників стає все більше. Сьогодні тут зібрались понад 60 представників бізнесу з 30 підприємств з Румунії. Це у першу чергу показує економічний інтерес між нашими державами", – зазначає голова Союзу українців Румунії Микола-Мирослав Петрецький.
Підприємці обговорили інвестиційні можливості, перспективи спільного виробництва, розвитку експорту та імпорту, а також туристичні ініціативи та участь у транскордонних програмах ЄС. Особливу увагу було приділено створенню бізнес-асоціацій, які сприятимуть налагодженню постійної комунікації та партнерства.
Президент Чернівецької торгово-промислової палати Василь Ляхович підкреслив, що подібні зустрічі — це платформа для пошуку нових партнерів, зокрема у сфері перероблення сільськогосподарської продукції. Захід був організований у співпраці з Союзом українців Румунії та Торгово-промисловою палатою Ботошан:
"Останні роки ми традиційно проводимо зустріч з представниками бізнесу з Румунії. Цю зустріч організували з Союзом українців у Румунії та Торгово-промислової палати Ботошани. Головна мета – допомогти знайти нашим підприємцям знайти партнерів. Також шукаємо партнерів для розширення бізнесу. Нині інтерес все ж таки до перероблення сільськогосподарських продуктів".
Серед учасників – місцева компанія "Bokar", яка понад 20 років займається металообробкою та виготовленням сталевих печей і камінів. Її представниця Альона Соболевська наголосила на важливості виходу на європейські ринки після отримання європейського сертифіката:
"Ми вже маємо підтвердження якості від українських покупців, тож нині прагнемо закріпитися і на міжнародному рівні. Зацікавленість з боку румунських забудовників — доказ того, що європейський ринок відкритий для українського виробника.



Форум дає можливість налагодити зв’язки з європейськими замовниками, з тими, хто цікавиться печами, камінами та іншою продукцією. Нещодавно наша компанія отримала європейський сертифікат, тому для нас важливі такі зустрічі для розвитку і представлення нашої продукції на світових ринках. Українські покупці вже підтвердили те, що продукти, які виготовляємо, відповідають європейському рівню", – зазначає Альона Соболевська.
Ще одним учасником зустрічі став апітерапевтичний комплекс "Мивіра", що працює з 2018 року. Представниця комплексу пані Галина розповіла про туристично-оздоровчий напрямок і виготовлення продукції з меду:
"Ми хочемо представити себе, знайти партнерів і вийти на європейські ринки. Українська продукція відзначається високою якістю, і її вже цінують за кордоном.
Нині це маленьке сімейне виробництво, про те ми прагнемо надалі розвиватися та переходити на нові ринки. Тому на цій зустрічі ми хочемо заявити себе, дізнатися щось нове, та знайти партнерів для майбутніх співпраць, для того, щоб вийти на європейські ринки", – розповідає пані Галина, представник оздоровчого комплексу.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram