
Минулої доби шахраї ошукали двох чернівчан на понад 62 тисячі гривень. Правоохоронці вже розпочали кримінальне провадження.
Про це повідомив відділ комунікації поліції Чернівецької області.
Як зазначається, 8 квітня до Чернівецького райуправління поліції звернувся 36-річний чернівчанин, який повідомив, що на одній з інтернет-платформ побачив повідомлення про продаж автомобіля. Чоловік зв’язався з нібито "продавцем", який наполягав на передоплаті за автівку. Так, чернівчанин власноруч перерахував зі своєї банківської картки гроші на рахунок, вказаний аферистом.
Однак після переказу коштів зв'язок з псевдопродавцем обірвався, а потерпілий втратив понад 10 тисяч гривень.
Ще однією жертвою шахрайства стала 37-річна чернівчанка. Жінка розповіла поліцейським, що мала намір продати візок та розмістила оголошення на одній з інтернет-платформ. Згодом, їй написав потенційний покупець та надіслав фішингове посилання для нібито успішного перерахунку коштів. Чернівчанка довірилась незнайомцю, перейшла за підозрілою інтернет-адресою та ввела конфіденційну банківську інформацію. Після цього з її картки зникло 52 тисячі гривень.
"За вказаними фактами співробітники поліції Буковини розпочали кримінальні провадження, передбачені ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Тривають досудові розслідування", - йдеться у повідомленні.
Буковинські правоохоронці закликають громадян бути пильними та нагадують прості правила, які допоможуть вберегти ваші заощадження:
- у жодному разі не повідомляйте особисті дані незнайомцям (номер паспорта, індивідуальний податковий номер, паролі та секретні коди до картки та з SMS-повідомлень);
- використовуйте лише перевірені інтернет-ресурси та переконайтеся у правильності назви необхідного сайту. Один непомітний символ в адресі сайту може означати, що він є фішинговим;
- не переходьте за сумнівними посиланнями та в жодному випадку не вводьте конфіденційну інформацію, що стосується ваших банківських рахунків;
- не розголошуйте коди, які приходять в SMS-повідомленнях, а також не набирайте невідомі комбінації цифр;
- не виконуйте вказівок невідомих осіб, які пов’язані з перерахуванням коштів;
- під час здійснення покупок в інтернеті надавайте перевагу післяплаті. Не варто спокушатися на дешевшу ціну, адже так шахраї найчастіше шукають своїх жертв.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram