Буковинців закликають вступати до військових вишів

Новини Чернівців / Війна з Росією / освіта / топ новини
457
0
Буковинців закликають вступати до військових вишів

Фото molbuk.ua

В Україні розпочався вступ до вищих військових закладів. Буковинців запрошують до них вступати. Обіцяють безкоштовне навчання, проживання, матеріальне забезпечення, якісну освіту.

Про це ідеться у публікації "МБ" від 1 травня, пише molbuk.ua



Для вступу необхідно подати до ТЦК пакет документів, пройти медкомісію і отримати висновок про придатність для проходження військової служби. Також слід пройти низку психологічних тестів.

Переваг чимало, каже старший офіцер відділу рекрутингу та комплектування сектору комплектування Чернівецького обласного ТЦК підполковник Ганна Барняк.



"Нас тут вчать критично мислити"

"Військова освіта повністю безкоштовна. Курсанта забезпечують речовим майном. Йому надають повний пакет соціальних послуг. Це безкоштовна медична допомога, триразове харчування, житло. Є можливість безоплатного проїзду, навіть під час відпустки до місця відпочинку. А основне, що після випуску кожен курсант, уже перебуваючи у статусі офіцера, отримує гарантоване місце служби", – перелічує Ганна Барняк.

Період навчання у військових вишах – чотири роки. Курсант отримує звання лейтенанта і диплом бакалавра. Для продовження навчання до ступеня магістра потрібно ще 2-2,5 роки.

"Також цьогоріч значно підвищили грошове забезпечення курсантів. Раніше воно становило 3000 гривень. Тепер із квітня виплати зросли до понад 8000 для курсантів першого та другого курсів та 20 тисяч – для старших курсів", – додає Г. Барняк.

Віталій, першокурсник Одеської військової академії факультету підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ і морської піхоти:

"Курсант від звичайного студента відрізняється тим, що тут навчають критично мислити, ухвалювати нестандартні рішення, виходити із будь-якої ситуації та пристосовуватися до різних умов.

На нашому факультеті є такі предмети, як повітряно-десантна і морська десантна підготовка. Тут ми вчимося правильно складати парашут, стрибати з ним, долати водні перешкоди, десантуватися на узбережжя і багато іншого".



Єгор, курсант цієї ж академії, майбутній морпіх, додає, що на базі факультету також поглиблено вивчають англійську мову. Для цього часто їздять на практику за кордон.

"Також ми вчимося водити бойові машини піхоти, катери. Тож уже з першого курсу маємо розуміння, що таке військова справа", – каже курсант. Він запевняє, що годують в академії смачно та ситно.

Роман, третьокурсник військового факультету міжнародних відносин та права військового інституту Київського національного університету імені Т. Шевченка. Обрав спеціальність "Правоохоронна діяльність ЗСУ".

"Наш інститут випускає офіцерів для Міноборони, ЗСУ, служби зовнішньої розвідки України, Нацгвардії та СБУ. Наша спеціальність є доволі цікавою. Ми забезпечуємо правопорядок у ЗСУ", – розповідає Роман.

"Багато проходять практику за кордоном"

Курсант цього ж університету Олександр – із Буковини.

"Обрав шлях військового за ініціативи рідних. Запропонували, я спробував і вступив. У нас готують спеціалістів міжнародних відносин у воєнній сфері, геодезистів і картографів, військових фінансистів, журналістів, психологів, політологів.

Ці спеціальності затребувані як у військовій справі, та і у цивільному житті. Після закінчення навчання ви підписуєте контракт на п’ять років, а після цього із дипломом бакалавра можете далі піти працювати у цивільній сфері", – пояснює Олександр.

"Ті, хто навчаються на військовий переклад чи міжнародні відносини, багато часу проводять за кордоном. У нас багато країн-партнерів, на території яких проходимо практику. Це дуже цікаво. Не бійтеся, пробуйте", – закликає хлопець.

17-річний Михайло планує вступати до Житомирського військового інституту імені С. Корольова на факультет пілотування дронами.



Юнак із дитинства цікавився військовою тематикою. Яскравим прикладом стали для нього батьки: тато все життя присвятив ЗСУ, а мама пішла у військо після початку війни.

"Коли почалася велика війна, я твердо вирішив, що пов’яжу своє життя із військовою справою. Вважаю, що чоловік має захищати свою державу, родину", – переконаний Михайло Похило.

Як розповіли в обласному ТЦК, цьогоріч уже близько сотні вступників із області виявили бажання вступати до військових вишів. Зокрема, багато буковинців обирають Національну академію сухопутних військ імені гетьмана П. Сагайдачного у Львові.



Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують