
У Чернівцях споживач, який продав нерухоме майно і не повідомив газопостачальну компанію про зміну власника, мав заплатити15 тисяч гривень боргу. Суд скасував це рішення.
Про це повідомляє Чернівецький апеляційний суд.
ТОВ "ЧернівціГазЗбут" звернулося до суду з позовом до споживача природного газу про стягнення 15 942 грн заборгованості.
Позивач зазначав, що у період з серпня 2020 року по березень 2021 року відповідач не здійснював оплату за постачання природного газу, внаслідок чого утворився борг.
Першотравневий районний суд м.Чернівців позов задовольнив. Споживач не погодився з рішенням суду першої інстанції та подав апеляційну скаргу. Він пояснив, що з травня 2020 року не є споживачем газу за вказаною в позові адресою, оскільки продав будинок і має інше місце проживання.
Зазначив, що нарахування проводились не за фактично спожитий газ, а за плановими місячними обсягами, оскільки фактичні показники передані не були. За його твердженням, новим споживачем є юридична особа, яка і повинно відповідати за нараховану заборгованість за природній газ.
У ТОВ "ЧернівціГазЗбут" посилалися на положення Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, відповідно до яких відповідач повинен був повідомити постачальника не пізніше ніж за 21 день до дня звільнення приміщення, розірвати договір і остаточно розрахуватися за спожитий газ. Окрім того, новий власник не звертався з заявою про укладення договору та не обліковується як споживач природного газу.
Колегія суддів Чернівецького апеляційного суд скасувала рішення суду першої інстанції та ухвалила нове – про відмову в задоволенні позову.
Суд встановив, що відповідач був співвласником будинку, відчуженого в травні 2020 року на підставі договору купівлі-продажу.Фактично він проживає за іншою адресою.
Новий власник повинен самостійно звернутися до постачальника з відповідною заявою-приєднання до договору постачання природного газу. Правило про сплату у випадку неповідомлення постачальника застосовується лише тоді, коли споживач перестає користуватися природним газом, але залишається власником приміщення.
Колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції помилково ототожнив припинення користування природним газом із зміною власника, тому помилковим є і висновок про обов’язок відповідача сплачувати вартість природного газу після продажу будинку.
Апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу відповідача, скасував рішення першої інстанції та відмовив у задоволенні позову. Крім того, суд стягнув з позивача витрати відповідача на оплату судового збору за подання апеляційної скарги.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram