Помер улюблений скульптор Путіна, який виготовив для Чернівців пам'ятний знак

Новини Чернівців / фоторепортаж
1 452
0
Помер улюблений скульптор Путіна, який виготовив для Чернівців пам'ятний знак

Фото molbuk.ua

На 92-му році життя помер радянський і російський скульптор Зураб Церетелі, який підтримував анексію українського Криму. Він входить до переліку осіб, які створюють загрозу для нацбезпеки України. Улюблений скульптор Путіна, автор монструозних пам’ятників, який працював у жанрі соцреалізму, помер у вівторок, 22 квітня, у Москві.

Про це повідомляє NV, пише molbuk.ua



Зураб Церетелі народився у 1934 році в Тбілісі. Він закінчив факультет живопису Тбіліської академії мистецтв. За часів СРСР він був головним художником МВС СРСР, а в Росії протягом 30 років з 1997 року очолював Російську академію мистецтв.


Зураб Церетелі працює над скульптурою Путіна (Фото: REUTERS/File Photo)

Серед його найбільш відомих робіт — 98-метровий пам’ятник Петру І на березі Москви-ріки.

Ще один монструозний пам’ятник — заввишки 42 метри — монумент Дружба навіки, встановлений у 1983 році на честь 200-річчя підписання Георгієвського трактата — договору про заступництво та верховну владу Російської імперії з об'єднаним грузинським царством Картлі-Кахеті.

З 1995 року Церетелі працював над внутрішнім оздобленням Храма Христа Спасителя у Москві - найбільшого Православного храма Росії, богослужіння в якому полюбляє відвідувати російський диктатор Путін.


Зураб Церетелі і П'єр Карден біля скульптури диктатора Путіна (Фото: REUTERS/Sergei Karpukhin/File Photo)

У 2004 році Зураб Церетелі створив скульптуру Путіна. Робочими назвами скульптури були "Російська правда" або Росія XXI. Мету створення бронзової скульптур у більш ніж два людських зрости він окреслив "щоб різні покоління дивились на мудрість".

Одна з останніх робіт скульптора — Алея правителей Росії, яка складається з 43 бронзових бюстів історичних особистостей. Вона встановлена у дворі штаб-квартири Російського воєнно-історичної спілки у Москві. Зокрема у ній є бюсти Сталіна, Леніна і Бориса Єльцина.

У березні 2014 році Зураб Церетелі, разом із іншими російськими культурними діячами, підписав листа на підтримку позиції російського диктатора Путіна щодо російської інтервенції в Україну. У 2017 році Міністерство культури України додало Церетелі до списку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Церетелі встановив кілька скульптур на території окупованого Криму вже після анексії Росією півострова. Зокрема у 2015 році на честь Ялтинської конференції 1945 року біля Лівадійського палацу він створив композицію, яка зображує Сталіна, Рузвельта і Черчіля.

Українська влада, історики і правозахисники висловилися проти його встановлення, а Меджліс кримськотатарського народу назвав встановлення пам’ятника "провокацією російських шовіністів" і вимагав демонтувати монумент, нагадавши про депортацію кримських татар у 1944 році. А у 2016 році Севастополі з’явився пам’ятник київському князю Володимиру.


Робота над фігурою Сталіна для скандального пам'ятника в окупованому Криму / Фото: REUTERS/File Photo

У Чернівцях також є робота авторства Церетелі. Зокрема, у 2008 році нині покійний народний артист України та почесний громадянин Чернівців Ян Табачник, який родом із Чернівців, замовив до 600-річчя рідного міста російському скульптору пам'ятний знак. Це великий бронзовий згорток висотою майже чотири метри. На ньому зображено герб Чернівців, пальмову гілку і напис “Рідному місту” вісьмома мовами: українською, російською, угорською, німецькою, івритом, чеською, польською. На монументі також напис “Від вірного сина Яна Табачника”. Скульптура стоїть на постаменті з червоного граніту.

Його встановили у сквері на розі вулиць Головної та Шкільної (навпроти католицького костелу Воздвиження Святого Хреста), де він стоїть і досі.













Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують