DataLife Engine > Новини Чернівців / фоторепортаж > Помер улюблений скульптор Путіна, який виготовив для Чернівців пам'ятний знак

Помер улюблений скульптор Путіна, який виготовив для Чернівців пам'ятний знак

Помер улюблений скульптор Путіна, який виготовив для Чернівців пам'ятний знак

Фото molbuk.ua

На 92-му році життя помер радянський і російський скульптор Зураб Церетелі, який підтримував анексію українського Криму. Він входить до переліку осіб, які створюють загрозу для нацбезпеки України. Улюблений скульптор Путіна, автор монструозних пам’ятників, який працював у жанрі соцреалізму, помер у вівторок, 22 квітня, у Москві.

Про це повідомляє NV, пише molbuk.ua

{reklama}

Зураб Церетелі народився у 1934 році в Тбілісі. Він закінчив факультет живопису Тбіліської академії мистецтв. За часів СРСР він був головним художником МВС СРСР, а в Росії протягом 30 років з 1997 року очолював Російську академію мистецтв.


Зураб Церетелі працює над скульптурою Путіна (Фото: REUTERS/File Photo)

Серед його найбільш відомих робіт — 98-метровий пам’ятник Петру І на березі Москви-ріки.

Ще один монструозний пам’ятник — заввишки 42 метри — монумент Дружба навіки, встановлений у 1983 році на честь 200-річчя підписання Георгієвського трактата — договору про заступництво та верховну владу Російської імперії з об'єднаним грузинським царством Картлі-Кахеті.

З 1995 року Церетелі працював над внутрішнім оздобленням Храма Христа Спасителя у Москві - найбільшого Православного храма Росії, богослужіння в якому полюбляє відвідувати російський диктатор Путін.


Зураб Церетелі і П'єр Карден біля скульптури диктатора Путіна (Фото: REUTERS/Sergei Karpukhin/File Photo)

У 2004 році Зураб Церетелі створив скульптуру Путіна. Робочими назвами скульптури були "Російська правда" або Росія XXI. Мету створення бронзової скульптур у більш ніж два людських зрости він окреслив "щоб різні покоління дивились на мудрість".

Одна з останніх робіт скульптора — Алея правителей Росії, яка складається з 43 бронзових бюстів історичних особистостей. Вона встановлена у дворі штаб-квартири Російського воєнно-історичної спілки у Москві. Зокрема у ній є бюсти Сталіна, Леніна і Бориса Єльцина.

У березні 2014 році Зураб Церетелі, разом із іншими російськими культурними діячами, підписав листа на підтримку позиції російського диктатора Путіна щодо російської інтервенції в Україну. У 2017 році Міністерство культури України додало Церетелі до списку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Церетелі встановив кілька скульптур на території окупованого Криму вже після анексії Росією півострова. Зокрема у 2015 році на честь Ялтинської конференції 1945 року біля Лівадійського палацу він створив композицію, яка зображує Сталіна, Рузвельта і Черчіля.

Українська влада, історики і правозахисники висловилися проти його встановлення, а Меджліс кримськотатарського народу назвав встановлення пам’ятника "провокацією російських шовіністів" і вимагав демонтувати монумент, нагадавши про депортацію кримських татар у 1944 році. А у 2016 році Севастополі з’явився пам’ятник київському князю Володимиру.


Робота над фігурою Сталіна для скандального пам'ятника в окупованому Криму / Фото: REUTERS/File Photo

У Чернівцях також є робота авторства Церетелі. Зокрема, у 2008 році нині покійний народний артист України та почесний громадянин Чернівців Ян Табачник, який родом із Чернівців, замовив до 600-річчя рідного міста російському скульптору пам'ятний знак. Це великий бронзовий згорток висотою майже чотири метри. На ньому зображено герб Чернівців, пальмову гілку і напис “Рідному місту” вісьмома мовами: українською, російською, угорською, німецькою, івритом, чеською, польською. На монументі також напис “Від вірного сина Яна Табачника”. Скульптура стоїть на постаменті з червоного граніту.

Його встановили у сквері на розі вулиць Головної та Шкільної (навпроти католицького костелу Воздвиження Святого Хреста), де він стоїть і досі.













Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram



Повернутися назад