
У Чернівецькому краєзнавчому музеї відкрили виставку розписаних військових артефактів. Експозиція складається із 16 серій, кожна з яких присвячена окремому розпису: від петриківського до таврійського.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua.
На виставці "Квіти незламності" у кожній серії представлені гільзи невеликого калібру, розписані орнаментами з різних регіонів України, та артефакти більшого розміру, зокрема тубуси, з авторським переосмисленням розпису.
Авторкою робіт є Анастасія Пономарьова, головна художниця в Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтв.
Вона зазначає, що її колекція налічує близько 130 подібних артефактів.
"Розписи із кожного регіону України – унікальні та зовсім не схожі один на одного. Я родом з Харкова і слобожанський розпис мій рідний, попри це ще рік тому навіть не уявляла, що у нас є свій розпис. Мені відомо, що декілька людей намагаються його відновити, але це все одно залишається рідкісним явищем. В цілому, про більшість розписів я дізналася випадково: або від друзів, або з музеїв. На жаль, у відкритих джерелах на цю тему вкрай мало інформації", – розповідає Анастасія.


Анастасія Пономарьова
Представлені артефакти зібрані з Бахмутського, Запорізького, Херсонського та Харківського напрямків. Вони були передані волонтерами, знайомими військовими та фондами, з якими співпрацювала художниця.
"Сучасне українське мистецтво перетворює мілітарні об’єкти, тобто речі, які несуть смерть на твори мистецтва. Росіяни кидають на нас ракети, а ми беремо їх і розмальовуємо. Вони вбивають нас зброєю, а ми перетворюємо її на красу. Саме це і робить нас незламними", – каже Катерина Валявська, провідна наукова співробітниця краєзнавчого музею.
Виставку можна відвідати до 15 травня за адресою вул. Кобилянської, 28.









Хто така Анастасія Пономарьова?
З 2022 р. проживає у Хмельницькому, працює головним художником в Хмельницькому обласному науково-методичному центрі культури і мистецтв.
Після повномасштабного вторгнення почала розписувати військові артефакти для благодійних фондів. Вона перетворює відстріляні гільзи та тубуси на артоб’єкти.
Розписані артефакти допомагають закривати фінансові потреби наших захисників та демонструють всьому світу незламність нашого народу, що вміє навіть речі, які несуть смерть, перетворити на мистецтво.
Роботи Анастасії стали експонатами декількох музеїв, були розіграні на аукціоні в Канаді та стали подарунками для іноземних спонсорів з Європи та США.
Мета створення цієї колекції – зібрати разом зразки традиційних народних розписів з різних регіонів України.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram