Кліщі вже атакують: на Буковині зафіксували перші випадки хвороби Лайма

Новини Чернівців / топ новини
3 582
0
Кліщі вже атакують: на Буковині зафіксували перші випадки хвороби Лайма


У Чернівецькій області за три місяці цього року вже зареєстровано 19 випадків хвороби Лайма (9 випадків за цей період 2024 року). Тож зростання відбулося майже вдвічі.

Про це molbuk.ua повідомила лікарка-епідеміологиня відділу епіднагляду Чернівецького центру профілактики та контролю хвороб Наталя Захарюк.



"Епідеміологи констатують, що через теплу зиму кліщі активізувалися раніше. З кожним роком в області зростає кількість зафіксованих випадків хвороби Лайма: у 2023 році мали 149 випадків, у 2024 році – 197. Проти попереднього року фіксуємо зростання захворюваності на 32 %. Цього року 13 випадків вже є в Чернівцях. Більшість випадків реєструють з травня до листопада", – каже Наталя Захарюк.

З березня епідеміологи розпочинають досліджувати кліщів на збудники кліщового бореліозу, щоби розуміти, яка ситуація.

"Цього року зі 120 обстежених кліщів 10 мали збудники кліщового бореліозу, двох зняли з людини. Минулого року обстежили майже тисячу зразків кліщів, позитивних було 236. Загальна інфікованість кліщів становить 23 %. Це означає, що у нас ендемічна територія, тож є високий ризик захворіти на хворобу Лайма", – зазначає Наталя Захарюк.

Епідеміологи радять ретельно оглядати себе після прогулянок парком і лісом. У разі виявлення кліща зніміть його і віддайте на дослідження на наявність збудників кліщового бореліозу в обласний центр профілактики та контролю хвороб. Щоправда, дослідження платне.

"Чи захворіє людина від інфікованого кліща, залежить від тривалості його присмоктування. Якщо кліщ перебував на тілі до доби, то інфікуватися мала вірогідність, а ось якщо дві-три доби – ймовірність досить висока", – пояснила епідіміолог.

Як не підхопити кліща

Міністерство охорони здоров’я пропонує кілька порад, що робити, щоб не підхопити кліща під час прогулянки.

*Треба подбати про правильний одяг: надіти головний убір, довгі штани, високі шкарпетки, куртку чи кофту з довгим рукавом. Це правило актуальне не тільки для пікніків у лісі. Кліщі можуть атакувати вас під час прогулянки з собакою на подвір’ї або в міському парку.

*Комахи не можуть причепитися до людини, доки вона перебуває в русі, вони дочекаються, доки зупиниться. Рухаються комахи досить повільно знизу вгору, і найкраще їх видно на світлому одязі.

*Якщо гуляєте довго, то що дві години перевіряйте себе і дітей на наявність кліщів.

*Після повернення додому весь одяг, у якому ви гуляли, а також сумки та рюкзаки треба зняти, випрати, попрасувати. Усіх учасників прогулянки відправити в душ, а потім уважно оглянути тіло і голову – перевірити, чи не сховалися де-небудь кліщі.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм