"Активні парки" – це соціальний проєкт. Він популяризує спорт та активний спосіб життя для жителів як великих, так і малих поселень. Також дає можливість кожному безплатно займатися фізичною активністю в парках і скверах.
Про "Активні парки" і те, як вони діють - у публікації "МБ".
До "Активних парків" долучились понад 700 координаторів. Серед них – буковинець Богдан Столярчук, майстер спорту з легкої атлетики у бігу на 400 метрів, чемпіон і рекордсмен України. Богдан – координатор проєкту в Новоселицькій громаді. До війни він працював учителем фізкультури в Боянському ліцеї "Лідер". З початком повномасштабного вторгнення пішов добровольцем до лав територіальної оборони. Згодом продовжив військову службу як навідник-кулеметник, був командиром відділення. Брав участь у визволенні Харківщини.
Скануєш QR-код – і займаєшся спортом
Щоб почати тренування в "Активному парку", достатньо прийти на локацію та смартфоном відсканувати QR-код.
"Поруч із кожним майданчиком розташовані навігаційні таблички з QR-кодами. Відсканувавши їх за допомогою смартфона, можна перейти на спеціальний сайт і обрати для себе рівень складності вправ та ознайомитися з технікою виконання", – розповідає Богдан Столярчук.
За його словами, щоб почати тренування потрібно виконувати вказівки свого онлайн тренера чи координатора. На сьогодні в парку є п’ять локацій: турнік, майданчик, де роблять вільні вправи, координаційна лінія, лавочки та секція з легкої атлетики.
"Щоб залучити когось до спорту, треба насамперед показувати все на власному прикладі. Тому тричі на тиждень я проводжу тут тренування. На перший погляд, це звичайні лавочки, проте з ними можна робити різні фізичні вправи. Є також секція з легкої атлетики, а на деяких майданчиках граємо в бадмінтон", – каже координатор.
"Кожен може безплатно підтримати здоров’я"
Богдан розповідає, що участь в ініціативі "Активних парків" – це не лише можливість залишатися активним і пропагувати здоровий спосіб життя.
Це ще й спосіб надихати інших, особливо ветеранів, повертатися до активного життя та допомагати своїм громадам розвиватися.
"Ця програма – "Активні парки" – дуже зручна. Адже в будь-який час можеш прийти у парк і займатися спортом. Моя мета як координатора – мотивувати людей і зробити спорт доступним для всіх, незалежно від віку чи фізичної підготовки. Спорт, особливо для молоді, – це пріоритет. Під час фізкультурно-оздоровчих заходів, які відбуваються тут, особливу увагу приділяємо соціально вразливим групам населення. Тому часто на цих майданчиках займаються спортом і ветерани, які перебувають на реабілітації", – зазначає Богдан Столярчук.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram