У Чернівцях вшанували пам'ять жертв Голокосту - фото

Новини Чернівців / фоторепортаж / гаряча тема
1 285
0

Сьогодні, 27 січня, 80 років з дня визволення найбільшого з гітлерівських концтаборів, "Аушвіц". У Чернівцях десятки місцевих жителів зібралися біля меморіалу, щоб вшанувати пам’ять жертв Голокосту.

Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua.



Щорічний траурний мітинг-реквієм з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту відбувся біля меморіального комплексу, що на розі вулиць Сагайдачного та Шолом-Алейхема.



"Щороку ми збираємося біля цього меморіалу, щоб вшанувати пам'ять загиблих під час Голокосту. У цей день у синагозі я читаю молитву за шістьма мільйонами загиблих, в тому числі й за членами моєї родини. Щоразу, коли ми стоїмо на цьому священному для кожного чернівецького єврея місці, я запитую себе: "Чи може це повторитися знову?" І на жаль, не можу твердо відповісти "Ні", тому що у світі зростає рівень антисемітизму.

Також дуже багато аналогій з Другою світовою війною. Але мене дивує одне: нацисти вбивали людей, тому що вважали їх своїми ворогами. Росіяни вбивають людей, яких називають братнім народом", – каже Шапса Авербух, представник Єврейської громади у Чернівцях.





















Що відомо про Голокост у Чернівцях

У матеріалах державного архіву Чернівецької області йдеться, що 3 липня 1941 року наказом командира 8-ї румунської піхотної дивізії Георге Аврамеску було проголошено встановлення окупаційного режиму на території Чернівецької області.

В документах архівного фонду Директорату адміністративних справ Губернаторства провінції Буковина зберігається наказ представника Іоана Антонеску, голови адміністрації Буковини Александру Ріошану від 30 липня 1941 року щодо введення обмежень та встановлення правил поведінки для осіб єврейської національності.

В газеті "Bucovina" від 16 жовтня 1941 року з'явилося повідомлення про те, що в суботу 11 жовтня в Чернівцях було сформоване тимчасове гетто, куди переселені всі євреї з верхньої та центральної частини міста в район довкола кладовища, залізничної станції, а також вулиць єврейського району. Від решти міста гетто обнесене дошками, вдень і вночі контролювалося. Вихід євреїв з цього був заборонений, вхід або вихід інших осіб, що змушені були проходити через територію гетто, дозволявся лише на підставі посвідчення особи.

Так, при чисельності 150 тисяч євреїв, яка налічувалась в Чернівецькій області – 100 тисяч було знищено.

Також ми писали: У чернівецьке гетто зігнали 50 тисяч євреїв з усього міста

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують
Померла 27-річна жінка з Глибокої, яка потрапила у важкому стані до лікарні
25 033
Не втікав і є свідком: хлопця, якого соцмережі звинуватили в побитті Вікторії Тоненчук, опитала поліція
18 214
Працівник ТЦК із Буковини допомагав переправляти ухилянтів за кордон: у ТЦК відреагували
6 797
У Чернівцях помер 11-річний хлопчик. Поліція перевіряє обставини та причини смерті
5 934
Герої Буковини: не стало захисника Миколи Цуркана
5 182
Найпопулярніша риба може зникнути з прилавків: у чому причина та чим її замінити
4 635
У Чернівцях з'являться ще дві камери TruCAM: де саме
4 501
До свідомості так і не прийшла: 18-річному хлопцю вручили підозру у заподіянні тяжких тілесних ушкоджень Вікторії Тоненчук
4 402
Голова Глибоцької ОТГ закликав правоохоронців об'єктивно розслідувати обставини смерті 27-річної жінки
4 065
Підозрюваного у жорстокому вбивстві молодої жінки із Буковини заарештували
3 841

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм