Фото із фб-сторінки парку "Черемоський"
Музей-садиба Лукʼяна Кобилиці знаходиться на хуторі Красний Діл поблизу села Сергії за 10 кілометрів від Путили.
Про це ідеться на фб-сторінці Національного природного парку "Черемоський", пише molbuk.ua
Музей - це і є та гуцульська дерев’яна хата, в якій народився і виріс народний ватажок антикріпосних селянських повстань 30-40-х років XIX століття Лук’ян Кобилиця.
Під час революції в Австрії селяни Буковини вибрали Лук'яна Кобилицю депутатом австрійського парламенту. Одночасно він очолив селянський рух і закликав селян до повстання.
Депутат Лук'ян Кобилиця у Відні брав активну участь у роботі рейстагу, подавав на розгляд селянські скарги та вимоги. Разом із депутатами від Буковини та Галичини голосував за скасування кріпосництва без викупу.
Повстання тривало до літа 1849 року й припинилося внаслідок застосування до повстанців військової сили, ув’язнення 10 селянських керівників, конфіскації майна.
У квітні 1850 року Кобилиця був заарештований і висланий до містечка Гура-Гумора (нині м. Гура-Хуморулуй, Румунія), де помер за загадкових обставин. Місце його поховання невідоме.
Такою була помста озлоблених дідичів, що панували на Буковині, борцеві за свободу сільського люду.
Музею-садибі - понад 200 років. В ній можна побачити старовинні гуцульські предмети побуту: дерев’яний стіл, ліжко, широку лавку, вішалку, піч, полицю для посуди.
Також збереглися документи, які засвідчують активний опір місцевим поміщикам та владі. Ці документи - це петиції, скарги, з якими Кобилиця звертався до австрійського парламенту.
На території садиби збереглися й інші господарські будівлі - пивниця, криниця і комора. З криниці можна напитися прохолодної джерельної води.
І хоча стежки до музею-садиби вже давно заросли духмяними карпатськими травами, дорога до хати "короля гуцулів" ще довго вестиме в таємниче минуле...
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram