Синоптики на Буковині досі не зафіксували метеорологічної зими. Нинішня погода за температурами наближена до листопада або березня.
Про це у коментарі molbuk.ua розповіла завідувачка відділу метеорологічних прогнозів Чернівецького гідрометеоцентру Ірина Губіна.
“Січень вважається найбільш зимовим місяцем зими. Зазвичай, у цей період були найнижчі температурні показники, але в останні роки дедалі менше це фіксуємо. І температура зимових місяців більше схожа на початок весни або кінець осені. Дуже рідко відмічаємо такі зимові явища, як хуртовини”, - каже Ірина Губіна.
Синоптики кажуть, що зима за два зимові місяці так і не настала.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому зими в Україні стали теплими та куди подівся сніг
“У нас другий місяць календарної зими, проте метеорологічна зима так і не настала. Ми не фіксували стійкий перехід через нуль у бік зниження. Причому така ж ситуація була і минулого року. Не зафіксували і стійкого снігового покрову. Як результат бачимо рекордні температури повітря. Наприклад, 19 січня цього року зафіксували рекорд +11,3°С. Такої високої температури цього дня не було за увесь період метеоспостережень. Максимальний температурний показник цього дня - +10,5°С у 1948 році”, - продовжує синоптикиня.
Холодну зиму у Чернівецькій області востаннє фіксували у 2006 році. Тоді середньомісячна температура січня становила -8°С.
"Маємо постійне перевищення середньомісячних температур. До прикладу, у січні норма середньомісячної температури становить -2,7°С, а у січні 2024 року мали -1°С. Тобто перевищення температури на 1,7°. Лютий 2024 року можемо назвати найтеплішим за увесь період метеоспостережень. Середньомісячна температура лютого - -1,2°С, а ми зафіксували у лютому 2024 року середньомісячну температуру - +5,8°С. Температура перевищила середньомісячне значення на сім градусів. Це надзвичайно багато. У лютому була майже квітнева погода”, - пояснила Ірина Губіна.
Також синоптики фіксують контрастні зміни температур повітря, коли в один день -5°С, а вже за два дні +5°С.
“Процеси зараз контрастніші як влітку, так і взимку. І це вже не є аномальним. Ці явища супроводжуються різкими перепадом атмосферного тиску, що негативно впливає на здоров’я людей”, - зазначає Ірина Губіна.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram