Сьогодні, 21 січня, у Чернівцях відкрили фотовиставку "Азов" – янголи Маріуполя". Тут зібрані близько 250 портретів бійців полку, біля кожного – біографія з англомовним перекладом.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua.
"Цей проєкт створений не тільки з метою вшанувати пам’ять полеглих захисників, а й щоб нагадати суспільству, передусім молоді, якою ціною ми живемо. Тому приходьте до них, приводьте друзів, розповідайте їх життєві історії. Якщо почитати біографії азовців, то простежується така тенденція, що всі мали вищу освіту, розмовляли різними мовами, працювали за кордоном. Це справжня еліта українського війська", – звернулася до присутніх Віра Литвиненко, авторка проєкту.
Віра Литвиненко
Син пані Віри, Владислав Литвиненко із позивним Вектор, – полеглий боєць Азову.
Організаторами заходу є ГО "Родин загиблих захисників України "Серце назовні" та центр "ЯМаріуполь".
"Усі батьки та дружини бійців "Азову" стали справжньою родиною, хоча ще декілька років тому ми не знали один одного. Нас об'єднала патронатна служба. Вона створила спільний чат і ми почали там спілкуватися.
Так, влітку 2022 року виникла ідея створити виставку. Нам хотілося кричати від болю, ми прагнули показати це всьому світу. І коли я почала вивчати ці біографії, то була вражена тим, наскільки хлопці були об'єднані духом патріотизму, супротиву та свободи", – розповідає пані Віра.
Також вона зазначає, що це не єдиний проєкт, який започаткувала організація. До прикладу, у Києві діє акція "Палітра пам’яті". Тут родини військовослужбовців об’єднуються та малюють картини. Зараз ці полотна поширюють навчальними закладами. Але в майбутньому планують зробити проєкт всеукраїнським.
Віра Литвиненко каже, що зараз готується експозиція в Канаді. А декілька банерів, які були представлені на Софіївській площі, вже поїхали на виставку до Франції.
"Я присвячую цьому все своє життя – 24 на 7. З 2022 року це все, чим я займаюся. Збір продовжується. Зараз шукаємо інші формати, бо світлини у приміщення вже не поміщаються", – розповідає жінка.
Ми мусимо робити все для фронту, для перемоги та для того, щоб наші бійці відчували підтримку. Для того, аби ті, хто знаходяться у ворожому полоні, відчували – ми їх чекаємо, любимо і шануємо.
Експозицію можна побачити у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї за адресою вул. О. Кобилянської, 28. Виставка триватиме упродовж місяця.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram