Торік обласна служба зайнятості надала три гранти людям до 25 років на відкриття власної справи.
Про це йдеться у публікації molbuk.ua
Двадцятирічна Тіна ГУЛЬПЕ з Новоселиці вирішила скористатися цією можливістю, щоб розширити виробництво з виготовлення напівфабрикатів. Дівчина ліпить пельмені та вареники. Планує також виготовляти сирники й млинці.
"Ми вже третій рік виготовляємо напівфабрикати, але робили це не в таких масштабах. Та якось знайома отримала грант, а мої батьки дізналися від неї, що студенти також мають таку можливість", – розповідає Тіна Гульпе.
Спочатку дівчина сумнівалася, але вирішила спробувати.
"Місяць тому я подала в службу зайнятості бізнес-ідею. Це було не дуже складно, адже батьки допомогли з написанням бізнес-плану, і я добре підготувалася. Отримала позитивну відповідь. Це дуже крута можливість, яку можна інтегрувати у свою діяльність. Оскільки я нещодавно закінчила навчання за спеціальністю "Харчові технології", мені дуже захотілося відкрити власну справу", – каже Тіна.
"Працювати на себе – це велика перевага"Тіна отримала грант на суму 150 тисяч гривень.
"Нещодавно я відкрила фізичну особу підприємця. За умовами гранту, мені потрібно працевлаштувати ще одну людину. Я вважаю, що 150 тисяч – це доволі непогані кошти для розвитку справи", – ділиться молода підприємиця.
Дівчина виготовляє продукцію для магазинів своєї родини, але прагне розширити бізнес, тож виготовлятиме та продаватиме напівфабрикати.
"Я не планую розривати договори з іншими магазинами, але хотіла б, щоб наша продукція з’явилася й у Чернівцях. У майбутньому мрію, щоб наша мережа була по всій Україні", – розповідає Тіна Гульпе.
Для Тіни це чудова можливість реалізувати себе.
"Це дуже гарна ідея – спробувати себе в чомусь новому. Навіть якщо потім щось не вийде, можна шукати інші варіанти. Тим паче коли ти працюєш сам на себе, а не на когось! Це велика перевага", – підсумовує підприємиця.
"Хочемо залучати університети"Директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов КОЖОЛЯНКО розповідає, що така пропозиція грантів доступна для молоді віком від 18 до 25 років (включно).
"Податися на грант у розмірі до 150 тисяч гривень може будь-яка молода людина. Щоб отримати позитивне рішення, потрібно написати бізнес-план. Вимогою також є те, що бізнес має працювати три роки. Після цього можна подаватися на більший грант – у розмірі 250 тисяч гривень", – каже Любов Кожолянко.
Окрім Тіни Гульпе, ще двоє молодих людей також скористалися такою можливістю. Одна підприємиця в Сторожинці виготовляє лекала для одягу, а інша – в Чернівцях, у дитячому розважальному центрі, продаватиме іграшки через вендингові апарати.
"Ми хочемо залучати університети, щоб інформувати про такі можливості молодь. Є багато людей, які хочуть розпочати власну справу, але не знають, що існує така програма", – зауважує директорка обласної служби зайнятості.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Учора, 17:05
0
1 820