Однією із найпоширеніших шахрайських схем є обіцянка швидкого й легкого заробітку за перегляд відеоконтенту або взаємодію з платформами на кшталт TikTok, YouTube, Google Maps тощо. Аферисти розсилають відповідні повідомлення абонентам через популярні месенджери, обіцяючи дохід за виконання завдань. Наприклад, уподобайки або відгуки.
Про це повідомляє відділ комунікації Нацполіції у Чернівецькій області.
Як працює "шахрайська" схема:
1. Початковий етап. Жертві пропонують перейти за надісланими посиланнями і ставити вподобайки чи залишати відгуки. За це обіцяють виплати від 100 до 500 гривень. Шахраї входять у довіру та отримують персональні дані "клієнта", зокрема, інформацію про банківські картки.
2. Залучення до "робочої групи". Наступним кроком є запрошення приєднатися до так званої робочої групи, де обіцяють значно вищий заробіток. Спершу потрібно оплатити за товари чи послуги, визначені адміністратором групи. Сума, зазвичай, невелика, а іноді жертва навіть отримує першу виплату, що ще більше зміцнює її довіру до шахрая.
3. Покупка "товарів". Пізніше шахраї пропонують придбати неіснуючі товари за завищеними цінами. Вони надають посилання на фішингові сайти, де жертва вводить свої платіжні дані. Це дозволяє правопорушникам отримати доступ до банківських рахунків "клієнта" та викрасти її заощадження.
Щоб убезпечити себе від неправомірних дій шахраїв, кіберполіцейські нагадують громадянам про неухильне дотримання онлайн-безпеки, а також врахування таких рекомендацій:
– обирайте вакансії лише з офіційним працевлаштуванням;
– не довіряйте пропозиціям "легкого заробітку" від незнайомців.
– не здійснюйте грошових переказів на невідомі рахунки;
– не розголошуйте конфіденційну інформацію стороннім (дані картки, логіни, паролі до онлайн-банкінгу);
– уникайте введення платіжних даних на підозрілих сайтах;
– уважно перевіряйте URL-адреси сайтів, адже найменша неточність може свідчити про фішинговий ресурс.
Якщо ж Ви випадково поділилися інформацією про банківську картку, негайно зверніться до свого банку та заблокуйте картку. У випадку виявлення шахрайства, телефонуйте на спецлінію "102".
Кіберполіцейські застерігають громадян від необачності та нагадують, що будь-які дії в цифровому "світі" можуть мати реальні наслідки.
Долучайтесь до проєкту "Brama", де кожен охочий може навчитись базовим правилам кібергігієни та стати кіберволонтером: @stopdrugsbot
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
7-01-2025, 16:20
0
1 139