У 2024 році 283 буковинці подали заявки на отримання мікрогранту від урядової програми єРобота "Власна справа". "МБ" поспілкувався з підприємцями, які скористалися грантом.
Підприємець Олексій ТУРЕЦЬКИЙ із командою створює екоіграшки під брендом "ЛисВуд". За кошти гранту він придбав циркулярну пилку, рейсмус, два шліфувальні станки та інше обладнання.
Компанія виробляє іграшкові меблі, машинки, тваринок тощо.
"Завдяки гранту ми розширили асортимент і покращили якість товарів. Нині працюємо над оптимізацією колекції – зменшуємо кількість позицій, але збільшуємо обсяги виробництва кожної", – розповідає Олексій.
Грант допоміг йому працевлаштувати двох працівників: столяра та програміста. Найпопулярнішими товарами є меблі, гвинтокрили, машинки та гаражі. Меншим попитом користуються кубики та набори з трьох автівок.
Закупила обладнання та створила студію
Тетяна Граб, викладачка вокалу музичної школи в селищі Берегомет, уже кілька років облаштовує фотозони з повітряних кульок на дні народження. У липні вона відкрила студію декору та подарунків "Кульки ВІкульки".
Отримавши 250 тисяч гривень, Тетяна закупила обладнання та облаштувала простору студію. Завдяки гранту в неї працюють двоє продавців-консультантів.
"Попри складний рік, ми продовжуємо розвиватися. Нещодавно запустили виготовлення букетів з атласних стрічок. Також планую провести благодійні майстеркласи для дітей, які мала провести в грудні", – ділиться Тетяна.
"Замовлення видаємо безперестанку"
24-річний Іван БУБУЛЬЧУК на четвертому курсі навчання пішов добровольцем до війська. Після двох років служби демобілізувався. Повернувшись додому, Іван вирішив започаткувати власну справу. Хлопець відкрив у Вижниці фудтрак "YO" (фургон, де готують і продають швидку їжу), де створюють шаурму.
"За цей час заклад здобув хорошу репутацію та приносить прибуток. За день ми приблизно опрацьовуємо 40-60 чеків, інколи замовлення видаємо без перестанку", – ділиться Іван Бубульчук.
Заклад планує запустити доставку у Вижниці, а згодом розширити обслуговування на сусідні села.
"Ми додали нові страви до меню. У нас зараз працює одна людина, як це передбачалося умовами гранту, але плануємо розширюватися", – розповідає ветеран війни.
Цього року подалося менше людей, ніж минулого
Директорка Чернівецького обласного центру зайнятості Любов КОЖОЛЯНКО зазначила, що за рік 283 людини отримали гранти, серед яких 12 переселенців. Завдяки цьому в регіоні створять 535 нових робочих місць.
"Найчастіше мікрогранти отримували на суму до 250 тисяч гривень. Лідером за кількістю заявок стали Чернівці – 176 осіб. У Вижницькій громаді – 18, Сторожинецькій – 17, Новоселицькій – 15, Хотинській – 12", – розповіла пані Любов.
За кошти мікрогрантів підприємці розвивають магазини, кафе, пекарні, мовні школи, стоматологічні кабінети, клінінгові компанії, надають бухгалтерські послуги, ремонтують автомобілі.
"У 2025 році грантова програма продовжить роботу, зокрема діятиме "Грант для ветеранів та їх подружжя". У 2024 році за цією програмою відкрили креветкову ферму, заклади харчування, дитячий спортзал", – зазначила Л. Кожолянко
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
5-01-2025, 11:20
0
1 507