Прикордонник Олександр (прізвище не вказуємо у цілях безпеки – авт.) – начальник групи повітряної розвідки. Чоловік з перших днів війни – на фронті. Пройшов навчання з повітряної оборони. Далі Олександра скерували на Харківщину.
Про це йдеться у публікації "МБ".
– Ситуація неподалік Борової була доволі напруженою, ворог постійно атакував. Тоді ще не мали так багато дронів, а позиції були погано облаштованими. Після Харківщини ми поїхали на Донеччину, під Бахмут, а потім – у Вовчанськ, – пригадує Олександр.
Олександр працював на лінії повітряної розвідки. Розповідає, що виявляли піхоту, мінометні розрахунки та позиції окупантів. Після цього всі координати передавали артилерії та мінометникам, які працювали на ураження противника.
За словами Олександра, війна у 2024 році – це вже війна технологій.
–Нині дуже багато розвідувальних дронів, які роблять скиди. Якщо порівняти з початком 2022 року, то тоді не було наскільки багато засобів, які допомагають у боях. Наприклад, розвідку можна здійснювати за допомогою БпЛА. Розмінування можна проводити за допомогою роботів. РЕБи глушать ворожі дрони. Це вже війна технологій, – каже Олександр.
Наразі підрозділ прикордонника оголосив збір для покупки РЕБ.
– РЕБи бувають різні: стаціонарні станції, мобільні та автомобільні. Кожен вид виконує різні функції. Є для заглушення FPV, окремі є для розвідувальних БпЛА. Також є РЕБи, які поєднують у собі комплексні цілі. Нині якщо немає РЕБа, то більший шанс отримати поранення. Тому вони для нас дуже важливі, – каже прикордонник.
Для успішного виконання бойових завдань прикордонникам необхідні комплекси радіоелектронної боротьби для захисту від дронів.
Як допомогти:
"Монобанк" 4441111129612242
4-01-2025, 14:20
3
911