Фото ілюстративнеБуковинські агровиробники можуть взяти участь у грантовій програмі й отримати від 400 тисяч до понад мільйона гривень. Про те, хто та як може отримати грант, читайте у матеріалі "МБ"
Хто може отримати грантУчасть у грантовій програмі можуть взяти малі сільськогосподарські виробники, а також мікро- та малі підприємства області.
В ОВА зазначають, що отримати грант зможуть виробники ягід, овочів тощо. Також до програми можуть долучитись ті, хто виготовляє коров’ячу та овечу бринзу.
"Виробники, які вирощують ягоди, можуть подати заявку, якщо мають до 20 гектарів насаджень. Також у програмі можуть взяти участь переробники ягід від 20 тонн на рік, що виробляють джеми, пастилу, безалкогольні напої, сиропи, мармелад тощо", – зазначила керівниця проєкту ФАО Ганна Антонюк.
Виробники, які вирощують овочі, можуть долучитися до програми, якщо це є основним напрямком діяльності їхнього господарства, а загальна площа земельних ділянок не перевищує 50 гектарів.
Виробники овечої бринзи можуть долучитися до програми, якщо мають 20 і більше овець. А виробники коров’ячої бринзи – якщо мають у власності п’ять корів і більше.
Ганна Антонюк зазначає, що заяву на грант можна подати лише на один вид господарської діяльності, навіть якщо ви є виробником у кількох з них. Заяви приймають лише на нові проєкти. Заяву не можна подавати, якщо проєкт є вже частково реалізований або ж недовершений.
Реалізувати грант треба протягом року з моменту підписання угоди.
Який розмір грантової допомоги та власного внескуМалі сільгоспвиробники можуть отримати грант до 416 500 гривень, а мікро- та малі підприємства і кооперативи – до 1 041 250 гривень. Ті, хто закуповують сільськогосподарську продукцію у дрібних фермерів, переробляють і продають її, зможуть отримати до 6 367 660 гривень.
В ОВА зазначають, що для участі є обов’язковою частка власної інвестиції.
"Власний внесок залежить від того, на який грант подається заява. Якщо ви, наприклад, подаєтеся на ягідництво, то власний внесок на малий грант становить 30 %. Для більших грантів – 40 %. Для овочівництва й аквакультур малий грант – 20 %, великий – 30%. Нижчою є ставка для виробництва гуцульської коров’ячої та овечої бринзи – 10 % та 20 %, відповідно", – розповідає Ганна Антонюк.
Щоб узяти участі в програмі, потрібно зареєструватись через Державний аграрний реєстр (ДАР) до 24 січня 2025 року. Тільки у цьому випадку можна отримати грантову допомогу.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
26-12-2024, 16:09
0
1 661