Світлана Крачило – чернівецька дизайнерка та викладачка. Велика частина гардеробу пані Світлани виготовлена нею власноруч. У своїх роботах вона використовує етнічні мотиви.
Про це йдеться в публікації МБ.
"Смак треба виховувати зі школи"Переважання етномотивів у розробках, за словами пані Світлани, природне для неї.
"Це дотичне до розуміння смаку. На жаль, його в нас не виховують, та й не акцентують на проблемі його відсутності. Дизайнер повинен мати широкий світогляд. Щоб самостійно створювати, він має тямити в багатьох мистецьких сферах. Також мусить мати естетичний смак і повагу до тих майстрів, які у своєму часі та стилі створили ті перлини, якими ми пишаємося. До прикладу наш університет", – каже дизайнерка.
Пані Світлана стверджує, що смак треба виховувати зі школи.
"Раніше образотворче мистецтво в молодшій школі викладали фахівці. Потім чомусь освітяни вирішили, що це може викладати будь-хто", – розповідає вона.
Світлана Крачило має великий досвід роботи з дітьми різного віку. Зараз веде творчий гурток у міському палаці дітей та юнацтва.
"Коли в мене народилася дитина, я працювала в дитсадку. Згодом викладала в школі образотворче мистецтво та 12 років – у фаховому коледжі. На жаль, у нас з фахівцями проблема. Мало уваги приділяється розвитку творчих людей", – каже пані Світлана.
"Я не створюю одяг на один раз"З дитинства пані Світлана відчувала потребу в красі, малюванні.
"У дитсадку, коли всі йшли гуляти, я залишалася з фарбами та листками. Згодом батьки віддали мене до мистецької студії. Я дуже багато малювала. Спочатку вступила в технікум легкої промисловості до Львова. Потім поїхала навчатися в Академію мистецтв до Петербурга.
Закінчила її з червоним дипломом. Можливо, зі свого теперішнього досвіду, я б туди не вступала, але цей шматок життя в мене був", – пригадує мисткиня.
Естетику одягу пані Світлана називає "дизайном людини".
"Це допомагає сконцентруватися, створює певний простір, це так зване невербальне спілкування. Ми ще нічого не заговорили, а вже про себе щось розповідаємо і несемо певні змісти, думку, ідею".
Спортивний одяг Світлана Крачило спеціально проєктує під себе. Крім краси, наголошує, вбрання має бути ще й зручним.
"Коли я працювала з проєктом про сардаки, то хотіла створити щось для походів в гори. Тоді ж розробила фолькову і водночас зручну куртку. Я ніколи не створювала речей на один раз. Завжди намагалася зробити одяг елегантним і красивим, але таким, щоб його можна було носити. Ми маємо високу естетику традиційної культури. А те, що її зробили шароварною, – це болюча тема", – каже дизайнерка.
Усе свідоме життя Світлана Крачило працювала з тематикою українського строю. Каже, що це завжди її захоплювало.
"На початку своєї творчості я бачила, наскільки наша спадщина багата, самобутня. Мені хотілося робити такі речі, за якими можна було б ідентифікувати українців. Я багато працювала, досліджувала. Їхала в гори, там шукала матеріал, спілкувалася з колекціонерами. Наш народ тягнеться до краси. Це виявляється в багатьох побутових речах і ставленні до свого вигляду", – поділилась модельєрка.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-12-2024, 09:00
0
2 024