Фото september.ua
Зими на Буковині стали м’якими і схожими на європейські. Замість снігу частіше випадають дощі, а температурні показники б’ють плюсові рекорди.
Як змінилася зима за останні роки і якою буде цього сезону, спрогнозувала у коментарі molbuk.ua директорка Чернівецького обласного гідрометеоцентру Тетяна Негадайлова.
"Зима стала коротшою і м’якшою"
"Вона стала м’якшою, можна сказати, європейською. І почала завершуватися майже на місяць раніше. Переважають опади у формі дощу замість снігу, що характерно для епохи потепління, яка зараз триває", – каже Тетяна Негадайлова.
За весь період спостережень 2024 рік був найтеплішим, а це за понад 170 років. Метеорологи не відкидають, що наступний поб’є рекорд і стане на одну чи дві десятих градуса ще теплішим за попередній. Загалом, каже пані Тетяна, рекордні температурні показники в нас фіксують ще із 2010 року.
Характерним для Чернівців явищем є тумани у листопаді й грудні.
"Тумани переходять на грудень через те, що зазвичай формуються за температур, близьких до нуля. Вологість повітря висока, опади переважно у вигляді дощу, у змішаній фазі. Це відбувається тоді, коли до нас із Атлантики йдуть теплі повітряні маси. Як наслідок, у таку пору міжсезоння формуються густі тумани", – пояснює фахівчиня.
Утім, варто бути готовим і до екстремальних мінусів. Щоправда, вони швидко відступають.
"Ми розташовані на 48-ій паралелі північної широти, тож імовірність зниження температур до 20 градусів морозу відкидати не варто. Інша річ, що такі провали короткочасні", – каже метеорологиня.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram