У Чернівцях у Художньому обласному музеї сьогодні, 11 грудня, відкрилася виставка-дослідження "Фотографи Буковини 1860-1940: ким вони були".
Про це повідомляє molbuk.ua.
"Вони залишили для нас пам'ятні свідчення, цінні візуальні джерела, які історики, краєзнавці досліджували. Проте загалом фото чернівецьких фотографів у період Австро-Угорщини мало досліджено. Фото має творця, тому важливо досліджувати фотографів, їхню ідентичність для кращого розуміння їхніх робіт. Це мене й спонукало до дослідження цієї теми", - каже науковиця, провідна наукова співробітниця Чернівецького обласного краєзнавчого музею Катерина Валявська.
На виставці можна побачити фото першого ательє у Чернівцях хіміка та аптекаря Антона Ключенка, перших фотографів - Бельдовича, Шмака, Шпулака, Штайнер тощо.
"Фотографи в той час повинні були мати технічну освіту, адже фото виготовлялося складно. Потрібно було мати знання з фізики та оптики. Також фотографи того часу мали значний капітал для своїх апаратів, речовин тощо. Більшість фотографій того часу мали жовтий колір. Це через використання технології процесу. На фотографів тоді навчалися близько трьох років. В Австро-Угорщині фото належало до вільного промислу. У Львові виникали певні клуби, товариства фотографів, натомість у Чернівцях не було такого, тому чернівецькі фотографи були членами львівських товариств", - розповідає пані Катерина.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Сьогодні, 18:42
0
341