На території меморіального комплексу в місті Сокиряни розташована братська могила. У ній у 1947 році були перепоховані тіла 61 воїна, які загинули при визволенні Сокирянського району. Інший пам'ятник встановлений на честь сокирянців, які загинули на фронтах війни.
Про це повідомляють у Сокирянській міськраді, пише molbuk.ua
Таким чином у мерії відповіли на обурення засновника проєкту "Деколонізація.Україна" Вадима Позднякова щодо того, що у Сокирянах "не лише не демонтували пам'ятник "Героям Великої Вітчизняної війни", що на вулиці Кобилянської, а ще й пофарбували його".
У Сокирянській міськраді зазначають, що пунктом 8 частини третьої статті 4 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" заборона на виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму не поширюється на випадки використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму на намогильних спорудах, розташованих на території місць поховань, місць почесних поховань, на території кладовищ.
Окрім того, наголошують, що зазначені вище пам'ятники мають статус об'єкта культурної спадщини, а відповідно демонтаж таких об'єктів можливий лише за погодженням з органами охорони культурної спадщини.
Відповідно до Закону України “Про охорону культурної спадщини” об'єкти культурної спадщини, які знаходяться на території України, у межах її територіального моря та прилеглої зони, охороняються державою. Охорона об'єктів культурної спадщини є одним із пріоритетних завдань органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Раніше голова Сокирянської громади Василь Козак у коментарі molbuk.ua запевнив, що пам'ятник востаннє приводили до ладу ще кілька років тому. Також він пояснив, що це не пам’ятник, а могила, де поховані воїни, які визволяли Сокирянський район.
Водночас у Чернівцях отримали всі необхідні дозволи і таки демонтували, як гадали, могилу радянських генералів у парку Шевченка. Втім, згодом виявилося, що поховань там немає.
Також у Чернівцях демонтували пам'ятник невідомому радянському солдату.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram