Поліклінікам у Чернівцях останнім часом також почали вимикати світло. Через це у години знеструмлень пацієнти не мають змоги зробити УЗД чи скористатися іншими послугами медичних приладів. Не працюють також і комп'ютери, тож записатися в електронну чергу змоги немає.
Зокрема, про таку ситуацію у центральному корпусі Чернівецької поліклініки № 2 на вулиці Лесі Українки розповів molbuk.ua один із пацієнтів закладу.
"Мусимо зважати на мешканців"
У реєстратурі поліклініки ситуацію підтвердили. Кажуть, раніше світло не вимикали, а цього року вже місяць як почалися знеструмлення. Радять стежити за вимкненням світла у групі споживачів, до якої належить заклад, і відповідно планувати візит.
Директорка поліклініки № 2 Світлана Широкова у коментарі molbuk.ua запевняє, що заклад має генератори, але їх не вмикають постійно, щоб не завдавати незручностей довколишнім мешканцям.
"У кожному корпусі є генератори, інвертори. За можливості їх використовуємо. Але навіть потужний генератор не може забезпечити роботу певного медичного обладнання, такого як мамограф і рентген. Утім, для роботи комп’ютерів чи апарата УЗД їх вистачає", – каже директорка.
Якщо світла немає понад дві години, генератори вмикають, запевняє Світлана Широкова.
"Але вони дуже потужні, на 72 кВт, а це центр міста... Враховуємо стан людей, які живуть поряд. Тож не можемо систематично вмикати генератор надовго. Цього не витримає жоден мешканець", – стверджує С. Широкова.
Кореспондентка molbuk.ua навідувалася днями до поліклініки під час вимкнення світла. У медзакладі також не було світла, при вході біля реєстратури шлях відвідувачам освітлювали ліхтариком.
Пацієнти сиділи на диванах у коридорах у напівтемряві, очікуючи на прийом і подачу електропостачання. Медичне обладнання, як-от мамограф, не працювало також, про що сповіщала відповідна табличка.
"Одразу після знеструмлення в поліклініках вмикають генератори – і функціональні кабінети працюють. Є освітлення, тепло, працює комп’ютерна техніка, є під’єднання до інтернету, можна зробити ЕКГ обстеження, діють лабораторії. Лікарі первинки та вузькі спеціалісти ведуть прийом", – запевняє директорка міської поліклініки № 1 Марія Мельничук.
За її словами, не вмикають під час знеструмлень високоточне дороговартісне чутливе обладнання, таке як мамографи, рентгени, УЗД-апарати.
"За змінної чи нестабільної напруги запобіжники самих апаратів не дають змоги ввімкнути це обладнання", – пояснює Марія Мельничук.
Утім, чи справді це так і у поліклініці №1 вмикають генератори одразу після знеструмлень, наразі molbuk.ua ще не перевірив.
Тепер без світла і поліклініки, і сусіди
У пресцентрі "Чернівціобленерго" підтвердили, що поліклініки міста також почали знеструмлювати, хоча раніше цього не робили. Одна із причин – люди скаржилися, що мешканцям, які живуть поряд із закладами критичної інфраструктури, електропостачання не обмежували. Тож тепер без світла усі: і поліклініки, і її сусіди.
Водночас ті медустанови, де ведуть стаціонарне лікування, і які споживають понад 100 кВт електроенергії на годину, не відмикають від електропостачання.
А заклади життєзабезпечення, які, згідно із вимогами законодавства, потрапляють під знеструмлення, місцева влада зобов’язана забезпечити резервними джерелами живлення, зазначили у пресцентрі Чернівціобленерго.
Офіційно"Генераторів вистачає"Наталія Калмикова, начальниця управління охорони здоров’я Чернівецької міськради:
"Усі поліклініки міста забезпечені достатньою кількістю генераторів та паливом. На нещодавній нараді директори лікувальних установ міста зауважили, що потреби у більшій кількості генераторів нема.
Загалом поліклініки міста мають близько 20 генераторів та акумуляторних станцій. Зокрема, міська поліклініка № 1 має чотири генератори, поліклініка № 2 - п’ять генераторів та акумуляторну станцію. У поліклініці № 3 та міській дитячій поліклініці – по три, стоматологічній поліклініці – два генератори".
Запитання від читачів
Якщо людина записалася на певну годину, а світло зникло, як працює електронна черга?
"І пацієнти, і лікарі розуміють причину вимкнення світла, тому є кілька шляхів розв’язання таких ситуацій. Пропонують пацієнту надати послугу в іншій філії поліклініки, обслуговують, продовживши робочий день чи скорочуючи прийом. Або ж за згодою пацієнта роблять перезапис на інший день", – інформують директори міських поліклінік.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
7-12-2024, 17:39
0
1 406