У Чернівцях спостерігається дефіцит робочої сили на ринку праці, зокрема й на комунальних підприємствах.
"Не встигаємо ліквідовувати аварії" "Не вистачає слюсарів, інженерів, працівників аварійно-диспетчерської служби. Середній вік робітників на нашому підприємстві – понад 60 років. Молодих кадрів немає. У нас уже сучасна техніка, яка потребує молодих і професійних працівників. Проте їх завжди не вистачає", – каже керівник "Чернівцітеплокомуненерго" Олександр КОРЧУНОВ.
Директор підприємства зазначає, що всім робітникам надають бронь.
"Є, звісно, проблеми через нестачу працівників. Деколи не встигаємо швидко ліквідовувати аварійні ситуації. Намагаємося шукати нових робітників, подаємо оголошення, переказуємо друзям, знайомим, але все одно людей немає. Хоч пропонуємо офіційну заробітну плату від 15 тисяч гривень, лікарняні, відпустки, бронювання. Тому наших працівників не мобілізують, але щоб отримати бронь потрібно з’явитися в ТЦК, пройти ВЛК, отримати військовий квиток, VIN-код. А люди цього не хочуть робити, тому й маємо таку критичну ситуацію з кадрами", – запевняє Олександр Корчунов.
Контакти: 0372 581 153
Електронна адреса: teplo.cv.ua@gmail.com
"Залучаємо до роботи студентів"На Чернівецькому комунальному підприємстві "МіськШЕП" також не вистачає робітників. Але, за словами директора Григорія ОРОБЦЯ, ситуація наразі не критична.
"Є дефіцит з водіями та машиністами. Починаються зимові чергування. Якщо влітку на одній машині мала їздити одна людина, то зараз треба чотирьох водіїв. Попри кадровий голод, нам не вистачає лише двох водіїв на всю техніку. Їх знайшли, але щороку це дедалі складніше робити. Ми докладаємо всіх зусиль, щоб укомплектувати штат", – каже директор.
МіськШЕП співпрацює з навчальними закладами для поповнення кадрів.
"Здебільшого у нас працюють люди старшого віку. Проте в нас є бригада бруківників – це чотири хлопці 21-22 років. Вони працюють і навчаються. Можуть брати відпустку на час сесій або навчатися за індивідуальним графіком. Студенти працюють дуже добре, ми ними задоволені. Навіть якщо і відволікаються на навчання, то все одно вони ефективніші, ніж старші працівники", – каже Григорій Оробець.
Директор підприємства зізнається, що мобілізаційні заходи в країні також впливають на роботу, через це подекуди стаються форсмажори.
"Якщо є порядок з військово-обліковими документами, то бронь ми можемо надати, хоч і є обмеження – 50 % усієї кількості військовозобов’язаних. У нас були випадки мобілізації наших працівників. Один чоловік колись мав термін ув’язнення. Їх раніше не призивали, але після змін у законодавстві дозволили це робити. Він водій, його зупинила поліція і доправила у військкомат. Служить вже понад пів року. Це, звісно, впливає і на роботу підприємства", – говорить пан Григорій.
Контакти: 0372 572 436
Електронна адреса: mkpshep@gmail.com
Не вистачає робітничих професій
У чернівецькій філії "Газмережі" ситуація з кадрами складна впродовж кількох останніх років.
"На сьогодні не вистачає працівників робітничих професій. Нам досі потрібні слюсарі з ремонту устаткування, монтери, зварники, токарі", – говорить
HR-менеджер компанії Володимир ЄВДОКИМЕНКО.Проте на підприємстві з нетерпінням очікують, коли в Міносвіти дозволять готувати спеціалістів на місці.
"Якщо зараз людина має бажання працювати, але не має відповідної освіти, то вона проходить підготовку в навчальному комбінаті і йде працювати на наше підприємство. Зараз усі філії країни працюють над тим, щоб отримати змогу готувати кадри безпосередньо на виробництві. Це спростить нам життя, якщо ми можемо підготувати на підприємстві за 2-2,5 місяці спеціаліста. На перспективу можемо навчати ще й суміжним професіям, якщо чоловік – зварник, то він зможе отримати освіту слюсаря", – розповідає Володимир Євдокименко.
Середня зарплата на підприємстві – 16 700 гривень, а також є можливість бронювання.
"Робочий день триває з 9 до 18, обідня перерва – 45 хвилин. Офіційне працевлаштування, оплачувана відпустка, лікарняний, щомісячні премії за ефективність. Купуємо для робітників квитки в театри та кінотеатри. Якщо є порядок з документами, надаємо бронь. Наше підприємство є критично важливим, тому можемо бронювати 100 % від усіх військовозобов’язаних", – каже посадовець.
Контакти: 0372-54-89-49, 067-678-05-23.
Електронна адреса: v.yevdokymenko@grmu.com.ua
"Посади забезпечені лише наполовину"У "Чернівціводоканалі" шукають слюсарів аварійно-відновлювальних робіт і контролерів водопровідного господарства.
"У нас ці посади забезпечені лише на 50-55%. Коли люди говорять, що десь тече вода чи трапилася ще якась аварійна ситуація, а на неї не реагують, то це проблема в нестачі кадрів. Ці професії зараз дуже затребувані, і це проблема для підприємства. Наші працівники літні здебільшого, а знайти когось молодого важко. Коли приходять студенти, радо розглядаємо кожного кандидата. До кожного виявляємо індивідуальний підхід, детально обговорюємо з ним його посадові обов’язки. Можна працювати або позмінно, або п’ять днів на тиждень, це залежить від об’єкта. Також ми оформляємо працівникам бронь. Щодо зарплати, то 12 тисяч гривень отримує контролер, слюсар – 15 тисяч. Через нестачу працівників страждає безперебійна робота водоканалу, а підприємство не може виконувати вчасно свої завдання, зокрема ліквідувати аварійні витоки", – зазначили у водоканалі.
Контакти: +380 (99) 152 58 58.
Електронна адреса: info@vodokanal.cv.ua
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
2-12-2024, 08:58
0
1 816