У 2024 році у школах Чернівців та Чернівецької області було проведено п’ять позапланових інституційних аудитів.
Управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області пояснило суттєві відмінності між цими заходами.
Державна служба якості освіти України в умовах воєнного стану уповноважена проводити позапланові заходи державного нагляду (контролю) - перевірки та інституційні аудити закладів освіти.
Позапланова перевірка - це реакція на порушення вимог законодавства та, у підсумку, вимога їх усунути. Підставами для проведення позапланової перевірки є письмове звернення з документальним підтвердженням порушення, клопотання освітнього омбудсмена чи необхідність перевірки виконання розпорядження, виданого раніше.
Перевірку комісія розпочинає без попереднього письмового повідомлення, але за присутності й з дозволу керівника закладу освіти.
Позаплановий інституційний аудит закладу освіти можуть ініціювати: засновник, директор, педагогічна рада, загальні збори (конференція) колективу, піклувальна рада. Попередження про проведення інституційного аудиту керівник закладу освіти отримує за 10 днів до його початку.
Мета проведення інституційного аудиту - надати закладу освіти та його засновнику рекомендації щодо поліпшення освітніх й управлінських процесів.
За інформацією управління Державної служби якості освіти у Чернівецькій області, протягом 2024 року проведено п’ять позапланових інституційних аудитів у закладах освіти м.Чернівці та області (Чернівецького ліцею №7, Чернівецької гімназії №5 “Інтеграл”, Чернівецького ліцею №21, Чернівецької гімназії №7 та Іспаського опорного ліцею ім. Миколи Марфієвича Вижницької міської ради).
З третього грудня планується проведення позапланового інституційного у Чернівецькому філософсько-правовому ліцеї №2.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
30-11-2024, 15:58
6
9 193