Фото із архівів molbuk.ua
У Чернівецькій громаді сім навчальних закладів перейшли на дистанційну форму навчання через щоденні повідомлення про ймовірні замінування.
Про це повідомили у Чернівецькій міськраді, пише molbuk.ua
Онлайн вирішили навчатися впродовж двох днів - зокрема, сьогодні, 28 листопада, а також завтра, 29 листопада.
Найбільше від "мінувальників" страждає ліцей №22. Упродовж тижня його "мінували" по 4 рази на день.
"Це просто якийсь жах, - розводить руками директорка Леся Бабій. - Уявіть: лунає повітряна тривога, діти спускаються в укриття, і тут надходить повідомлення про "мінування". І такі повідомлення - практично щодня впродовж останніх тижнів. Тому вирішили на цих два дні перейти на дистанційне навчання.
Опитали батьків, проголосували колективно, всі "за". Сьогодні, 28 листопада, навчання провели онлайн, і уроки не були зірвані. Бо у нас у школі постійно є світло, вчителі працюють зі своїх класів. Учні повиходили на зв'язок практично усі. При цьому, уявіть, сьогодні нас знову "мінували", хоч учнів у школі немає".
"Загалом жоден заклад громади не "мінували" стільки, скільки нас, - провадить Леся Ігорівна. - Не знаю, за що нам таке лихо. Бідолашні діти щойно розігріються у школі, бо у нас дуже тепло, як уже треба виходити на холод і чекати, поки служби перевірять школу. А за 15 хвилин це ніяк не зробиш, бо заклад великий, і вони оглядають кожну шпаринку, на це потрібен час. Діти ж тим часом мерзнуть, хочуть до вбиральні. Ми вже домовилися із сусідніми кафе, що учні туди ходитимуть до вбиралень у таких ситуаціях".
Із понеділка ліцей планує вийти на очне навчання. Та якщо "мінування" знову продовжаться - поки не вирішили, що робитимуть, зізнається Леся Бабій.
"Чесно, не знаю, що далі буде, - сумно каже директорка. І додає: Але нічого, ми і це переживемо!"
Не всі заклади, які "мінували", вирішили перейти на дистанційку. Щоправда, у них ситуація не така складна, як у ліцеї №22.
Чернівецький ліцей №9 "мінували" кілька разів.
"Зараз почали часто вимикати електроенергію, і за таких умов забезпечити ефективне навчання онлайн складно. Світла може не бути у вчителя, в учнів, - зауважує директор ліцею Іван Солтисік. - Тож вирішили навчатися за партами, у школі є всі умови для навчання навіть при знеструмленнях".
Поки відповідні служби перевіряють ліцей після повідомлення про "замінування", учні чекають у сквері біля ЧНУ або парку імені Федьковича. Якщо очікування - до години, діти ще можуть витримати, та якщо довше - це вже проблема, каже Іван Солтисік.
"До прикладу, якщо одночасно "мінують" до десяти шкіл, то відповідним службам потрібно більше часу для перевірки. Діти ж мерзнуть. А ще проблема, що ні у парку імені Федьковича, ні у сквері біля ЧНУ немає вбиралень. На жаль, у нас немає додаткового приміщення, де учні могли би перебувати в цей час. А це ж 500 учнів, їх треба десь розмістити. Тому якщо процес затягується, ми змушені відпускати школярів додому".
У ліцеї №16 також не перейшли на дистанційку. Там домовилися з іншими закладами неподалік - обласною бібліотекою, центром естетичного виховання "Юність Буковини" тощо, - що будуть відводити учнів туди під час "замінувань", і там проводити із ними заняття.
"Учні вже швидко навчилися евакуйовуватися, тож їх можна зібрати і перевести в інше приміщення доволі оперативно. На жаль, зараз такий час, що діти мусять звикати до різних ситуацій", - каже Оксана Покальська.
Раніше повідомлялося, що сьогодні, 28 листопада, у Чернівцях деякі навчальні заклади міста
перейшли на дистанційне навчання, адже майже не щодня до них надходять повідомлення про "замінування".
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Учора, 19:49
0
1 565