Учора, 27 листопада, у Чернівецькому обласному художньому музеї відбулось відкриття виставки "Артефакти", 25-річного митця з Кривого Рогу Микити Грудєва.
Про це повідомляє molbuk.ua.
Картини мають кілька шарів скла, через це деякі з них важать близько 20 кг. 3-D ефект створює спеціальна підсвітка, що під’єднана до кожної роботи.
Гравіювання на склі виконане ручним способом. Завдяки нанесенню штриха спеціальним різцем автор створює лінії, якими задає форму об’єкта.
Кропітка робота займає від одного до чотирьох місяців. Одна помилка – і все потрібно починати спочатку.
"На виставці представлено 10 картин. Кожна містить зображення історичних артефактів, які належати до різних часів та епох багатьох країн світу. Серед них і наша Золота скіфська пектораль", - зазначає Інна Кіцул, директорка музею.
Також жінка додала, що золоту пластину у формі оленя Микита Грудєв подарував музею.
Відвідувачка пані Світлана, рухаючись від картини до картини, каже, що дуже вражена.
"Виставка показує те, що є нетлінним. У критичний час війни художник думає про сенс життя, про те, що він по собі залишить. Митець шукає сенси через твори мистецтва. Наприклад картина "Колесо Сансари" відображає віру автора у переродження та циклічність багатьох процесів. Мені є близьким таке бачення", - розповідає вона.
Біля кожної картини прикріплений QR-код. Навівши камеру смартфона на нього відвідувачі зможуть прослухати аудіогід.
Сам автор про свої роботи каже: "Кожен артефакт, який я відтворюю, є частиною великого культурного діалогу. Я прагну показати, що наші традиції, вірування та історія сповнені багатства, яке не потребує вигадки. Вважаю, що через мистецтво ми можемо утвердити нашу державність та ідейність у світі".
Усі охочі мають можливість побачити виставку до третього лютого.
Що відомо про Микиту Грудєва?
Микита Грудєв – випускник факультету бізнесу і менеджменту Харківського національного технічного університету ім. П. Василенка. Свої картини чоловік експонує з 2018 року. У творчому доробку митця не тільки гравіювання на склі, а й пейзажі, портрети та мандали (буддистський сакральний символ авт.). Першу гравюру Микита створив п’ять років тому у віці 19 років.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.