Ольга НАТУРКАЧ народилася в Тернопільській області, приїхала до Чернівців навчатися. Тут і залишилася. Спочатку працювала бухгалтеркою, але потім змінила свою діяльність і ось вже 42 роки керує тролейбусами.
Про це йдеться у публікації molbuk.ua
"Коли працювала бухгалтеркою, отримувала заробітну плату 100 рублів, а моя подруга була водійкою тролейбуса і мала 250-300 рублів. Я вирішила, що треба змінити професію, адже є маленька дитина, яку треба забезпечувати. Чоловік спочатку здивувався, однак я твердо вирішила рухатися у цьому напрямі", – каже Ольга Натуркач.
Змінила багато маршрутів
Пані Ольга розповідає, що разом з нею навчалися 30-40 людей, з них лише половину могли взяти на роботу. Усі хвилювалися, що не пройдуть відбір.
"У старшій школі я вивчала автосправу, тож уже мала посвідчення водія легкової та вантажної машин. Тож керувати тролейбусом я навчилася легко", – розповідає пані Ольга.
Жінка сіла за кермо тролейбуса у 1982 році. Зізнається, що на початку було складно.
"Саме почалася зима, мороз, слизько, тролейбус буксує та заносить. І ти не знаєш, як вийти із ситуації, однак згодом увійшла в ритм. Спочатку я працювала на маршруті № 4, потім на маршруті № 2. Їх вважають найлегшими, тому з них починають. Згодом змінила ще кілька маршрутів, а потім понад десять років керувала тролейбусом на маршруті № 3", – провадить водійка.
Зараз пані Ольга працює на тролейбусному маршруті № 5.
"За кермом тролейбуса почуваюся як удома. Раніше доводилося постійно контролювати, що натискати, а тепер уже все роблю автоматично", – зізнається Ольга Натуркач.
"Пасажири не змінилися"За стільки років водійка не мала жодної аварії.
"Я не можу виокремити щось найважче для себе в роботі, адже мені вона подобається, попри те, що робочий день починається рано. Прокидаюся о четвертій, збираюся. Мій чоловік майже завжди відвозить і забирає мене. Сідаю за кермо тролейбуса вранці, коли ще темно, багато людей тільки прокидається, а я вже працюю. Ця робота – моє покликання", – зазначає пані Ольга.
За роки праці жінка бачила тисячі пасажирів і каже, що вони не змінилися.
"Кожен хоче, щоб я під’їжджала якомога ближче до бордюру, щоб не сходити з тротуару та одразу зайти в тролейбус. Це не завжди можливо, адже багато водіїв автомобілів часто займають місця на зупинках для громадського транспорту або ставлять авто поруч. Звичайно, я намагаюся це робити, але деколи тролейбус не може нормально під’їхати", – пояснює жінка.
Пані Ольга вважає свою професію нескладною.
"Мені ніколи не казали, що жінка не має бути за кермом. У більшості випадків чую схвалення. Колись один чоловік їхав у тролейбусі і дуже дивився на мене, а потім сказав, що милувався, бо я чудово керувала", – зазначає Ольга Натуркач.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
24-11-2024, 15:42
0
3 007