RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |


Тетяна Воронова до початку повномасштабного вторгнення жила в Києві. Вона була режисеркою-постановницею та працювала в оперній студії Національної музичної академії України. Сьогодні жінка працює в Чернівецькій філармонії. Серед її основних захоплень – колекціонування речей народного побуту й музика.

Про це йдеться в публікації "МБ".



Створила виставу за творами Ольги Кобилянської

Як каже сама Тетяна, у грудні 2021 року в Чернівці її привела жага знайомств з новими творчими особистостями.

"Надія Селезньова, заслужена діячка мистецтва у Чернівцях, керівниця камерного хору, зайшла в наш студентський чат аспірантів у той момент, коли я читала свою лекцію. Ввечері вона мені написала, чи не хотіла б я приїхати в Чернівці, бо тут розпочинається робота над виставою. А вже через тиждень мені зателефонувала із питанням: чи можна реалізувати в Чернівцях оперу. Я відповіла, що це цілком реально. Але коли почула, що треба зробити за місяць, зрозуміла: це майже неможливо. Проте пообіцяла спробувати", – згадує жінка.

Планували зробити триактну оперу "То́ска" Дж. Пуччіні. За нею жінка захищала дисертацію, а вже цього року здобула ступінь доктора мистецтва. Прем’єру планували на 11 лютого 2022 року, та глядачі змогли побачити її аж наприкінці травня.


Фото надані Тетяною Вороновою


"Коли ми їхали в евакуаційному потязі, мені зателефонували з філармонії. Кажуть: "Тетяночко, ми вас чекаємо на Буковині, надамо житло та готові прийняти вас як є, їдьте до нас. Доробіть те, що почали". І саме це "доробіть те, що почали" було для мене настільки життєствердно в ту мить. Свідомість хапалася за все, що пов’язувало із минулим життям", – зізнається жінка.

Тетяна Воронова також змогла втілити в життя у Чернівецькій філармонії виставу "Меланхолійний вальс" за творами Ольги Кобилянської. Вважає це дуже потужною реалізацією.

"Мені подобається, що в Чернівцях багато талановитих людей. Нещодавно говорила з піаністкою Лілією Холоменюк. Вона сказала: "Напевно, Кобилянську так ніхто ще не читав. Ти зробила це дуже сучасно". Я не хотіла суто буковинського обрамлення, а прагнула нового погляду", – поділилась Тетяна.

Зараз режисерка хоче створити виставу для дітей. Планує реалізувати "Маленького принца".

"Хочеться "Маленького принца", який буде говорити до людей про відповідальність. Тому що відповідальність – це риса сильних людей", – стверджує жінка.

"До нашої квартири гості приходили, як на виставку"

З перших днів війни Вячеслав, чоловік Тетяни, мобілізувався до лав ЗСУ.

"Як і всі, ми прокинулися о п’ятій ранку від вибухів. Тоді спросоння подумала: "Хтось дуже гучно зачинив вхідні двері в під’їзд". Потім, що в когось вибухнув газ. Остання думка була про війну. Вона виникла одночасно із дзвінком мого тата. Він живе в Кропивницькому. Тато кричав не своїм голосом: "Війна". Я розбудила свого чоловіка, кажу: "Війна почалася", а він – знаю. Досі згадуючи цю мить, думаю про його спокійну реакцію. Мене тоді це здивувало", – так 24 лютого згадує жінка.

З Вячеславом Тетяна познайомилася у період Майдану у 2014 році.

"Ми навчалися разом і були знайомі. Випадково зустрілися на Хрещатику. Зав’язалася розмова. Дуже швидко вирішили, що хочемо бути разом. Вийшло дивовижно і навіть якось містично. Мені здається, що ми так поспішали, тому що відчували – війна нас наздожене", – пригадує жінка.

В одній з останніх розмов чоловік сказав Тетяні, щоб до завершення війни вона не поверталася з дітьми до столиці.

Вячеслав Родіонов був командиром підрозділу ударних БПЛА "Шершні" 3 ОШБ "Азов". Чоловік загинув 17 травня 2023 року в місті Бахмут.





Тетяна Воронова колекціонує народний стрій, прикраси, книги та інші предмети давнини.

"Почав це все мій тато ще на початку 90-х років. До нашої квартири гості приходили як на виставку. У нас навіть на вході давні жорна стояли.
Батько мав надію створити музей. Його учень і водночас друг, етнограф Станіслав Пролуненко допоміг реалізувати цю ідею. Тепер у Кропивницькому є музей етнографії та побуту. Ті експонати, що туди не потрапили, я вважала своїм посагом", – каже вона.


Фото з Facebook


У Чернівцях жінка планує обладнати приміщення в будинку, у якому розмістить всі ці картини, рушники, книги та інше.

"Дуже хочу створити приватний музей, відчуваю свою місію в цьому. Також продовжую колекціонувати та збирати. Тут у мене з’явилися люди, які дарують певні речі зі словами: "Ми знаємо, що у вас це не пропаде", – поділилася Тетяна.

Найціннішим в колекції вважає два бабусині вишиті рушники та церковні ікони. А з найдавнішого залишилися гранатові коралі ХІХ століття.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
23-11-2024, 14:20
Коментарів 0 Переглядів 3 011


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.