RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Хлопці навіть не мали речей»: на Буковині шиють адаптивний одяг для поранених військових


У Новодністровську волонтери "Швейного простору" виготовляють зручний адаптивний одяг для поранених військових. Він спрощує реабілітацію та забезпечує максимальний комфорт бійцям.

Буковинка Тетяна ДАНИЛЮК разом із чоловіком з 2014 року допомагає захисникам.

"Наш волонтерський рух існує вже понад десять років. Чоловік возив хлопцям на передову необхідне, а ми з дівчатами плетемо, готуємо, шиємо тощо", – каже Тетяна Данилюк.



"Збирали гроші на швейну машинку"

У березні 2022 року команда розпочала шити "підпопники" (подушки для сидіння).

"Спочатку не було такого попиту на адаптивний одяг. Хлопці почали звертатися з проханням зробити "підпопники". Ми подивилися в інтернеті – вони коштують від трьохсот гривень, але якість погана. Наші дівчата, хоч і не були професійними швачками, навчилися це робити. Ми почали рахувати: собівартість однієї подушки становила 50 гривень. Це без урахування роботи, адже команда зголосилася працювати на волонтерських засадах", – ділиться пані Тетяна.



Волонтерки зібрали кошти на професійну швейну машинку.

"Одними із волонтерок команди є: Віта Заверюха, Олена Ілляшенко, Надія Мусієнко тощо. Спочатку виготовляли багато "підпопників". Згодом жінки воїнів почали приносити спальники. Ми їх перешивали, замінювали наповнення, бо якість матеріалів була незадовільною", – розповідає Тетяна Данилюк.



Волонтерка Віта ЗАВЕРЮХА розповідає, що потреба шити адаптивний одяг виникла тоді, коли чоловіка однієї з волонтерок поранили на війні і він потрапив у госпіталь.

[thumb]https://molbuk.ua/uploads/posts/2024-11/1731837756_462803137_122114324276523253_4774429930711160535_n.jpg


"Вона поїхала до нього й потім нам розповіла, що деякі хлопці в лікарнях навіть не мали речей, вони лежали в палатах просто накриті ковдрами. Відтоді ми почали шити спідню білизну. Згодом бійці й самі стали звертатися до нас із такими проханнями", – каже Віта Заверюха.

Зручність адаптивного одягу в тому, що він розстібається збоку, по шву футболки чи шортів.

[thumb]https://molbuk.ua/uploads/posts/2024-11/1731837758_461683833_122111040050523253_1128527730614894975_n.jpg[/thumb]


Волонтери шиють не лише спідню білизну, а й штани, кофти, футболки тощо.

Шиють одяг з кишеньками для крапельниць

З-поміж волонтерок тільки Олена Ілляшенко має освіту кравчині. Вона створює дизайн, кроїть вироби, а зшивають одяг інші жінки.



"Одяг ми надсилаємо по всій Україні. Якось до нас звернулася медсестра з одного госпіталю й попросила пришивати до білизни кишеньки для крапельниць і дренажних систем, щоб хлопці їх не тримали в руках. Отак ми й почали створювати адаптивний одяг-трансформер", – говорить кравчиня Олена ІЛЛЯШЕНКО.

Волонтерка Надія МУСІЄНКО розповіла, що одяг приносять люди звідусіль.

"У когось вдома є речі, які ніхто не носить, або простирадла. З них і шиємо. Нам також допомагають небайдужі із Чернівців: віддають речі кольору хакі", – каже пані Надія.

Зараз волонтерки почали шити штани, адаптовані для військових, які втратили нижні кінцівки.

"Штанини зашиті знизу, щоб хлопцям було тепло, бо в ампутованій кінцівці порушений кровообіг. Штани мають спеціальні зав’язки, щоб військовий міг регулювати довжину", – ділиться Надія Мусієнко.



Нещодавно команда подала заявку на фінансування проєкту в межах SCLR-програми підтримки ініціатив громад Буковини, яку реалізує громадська організація AREAC, і отримала 210 тисяч гривень.

"За ці кошти закупили стільці, п’ять потужних машинок, фурнітуру, тканини. Також ведемо навчальні курси, на яких навчили шити вже близько тринадцяти людей. Деякі з них періодично приходять допомагати. За цей час ми пошили сімсот одиниць одягу: штани, спідню білизну, футболки тощо", – зазначає Тетяна Данилюк.

Як допомогти:



Карта "ПриватБанку":

5168 7520 1417 1634
17-11-2024, 13:42
Коментарів 0 Переглядів 908

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Єпископ Чернівецький і Буковинський Феогност відправив молебень за загиблими воїнами, що полягли в цій страшній війні, яку розв'язала Росія.


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.

Запрошуємо всіх разом підтримати та визначити кращі бренди Чернівців!