Фото із архівів molbuk.ua
У Чернівцях можуть скасувати рішення щодо приватизації нежитлових будівель за адресою проспект Незалежності, 129, - там, де розташоване колишнє тролейбусне депо.
Відповідний проєкт рішення зареєструвала низка депутатів для розгляду на сесії міськради. Очікують, що питання розглянуть у четвер, 8 листопада, пише molbuk.ua
Із відповідною пропозицією на засіданні бюджетної комісії виступив депутат від "ЄС" Василь Максимюк:
"Коли ми включали цей об'єкт до переліку об’єктів, які будуть реалізовані на відкритих торгах, було багато суперечок, що із ним робити. Ухвалили рішення, що найкраще, відповідно до генплану, його за нормальні гроші реалізувати. Враховуючи те, що грошей у бюджеті завжди не вистачає, а плюс потрібні кошти на війну, допомогу ЗСУ", - каже у коментарі molbuk.ua Василь Максимюк.
"Щоби не було підозр і спекуляцій, що тут відбуваються якісь, можливо, домовленості, після багатьох переговорів, суперечок ухвалили рішення, щоб об'єкт продати на відкритому майданчику Prozoro.
Мер сказав, що були підприємці, великі організації, які цікавляться. І вони були готові говорити про суму біля 200 мільйонів гривень. Це значні кошти і це приблизно сума, яка відповідає ціні цього об’єкта сьогодні. Але коли його вже винесли на аукціон за 160 мільйонів, що було далі, всі знають. Перша заявка не відбулася, почалися підпали, слідчі дії, порушена кримінальна справа за підпал. Повторно винесений на аукціон - так само ніхто не заявився.
Усі прекрасно розуміли, що втретє об'єкт буде виставлений на аукціон із демпінгом 50 відсотків. І сьогодні його стартова ціна на майданчику Prozoro - 80 мільйонів. Але ми розуміємо, що це не ціна для цього об’єкта. Це буде для когось подарунок. Тому під час засідання бюджетної комісії я вніс пропозицію, щоби винести на розгляд сесії Чернівецької міськради питання про скасування рішення про реалізацію об’єкта, вилучення його із переліку приватизації у 2024 році", - пояснює В. Максимюк.
Варіантів багато, що робити із об'єктом далі, переконаний депутат:
"Ми продаємо майно, але потенційний покупець розуміє, що йому потрібно надалі оформити в оренду земельну ділянку. Орендна плата буде досить висока. Тому розглянуть питання із землею. Можливо, будуть реалізовувати у комплексі із землею - щоби потенційний покупець мав власну земельну ділянку. Навіщо гратися у кішки-мишки? Розумію, для міста важливіші земельні ділянки, щоби сплачувалася оренда. Але в даній ситуації, щоби зацікавити потенційного інвестора, - від цього ціна однозначно виросте, - давайте передамо земельну ділянку разом із майном, і тоді у покупця значно виросте інтерес до цього об’єкта", - вважає В. Максимюк.
"Можливо, як варіант, - розділити на декілька ділянок. Зрештою, ніж подарувати за цих 80 мільйонів гривень, краще продати дві земельні ділянки по 50-60 соток.
А на решті території облаштувати великий спорткомплекс, про зведення якого вже 20 років ведеться у місті мова. Раніше планували то десь біля Прута, то на вулиці Рівненській. Але там уже все забудовано і ми розуміємо, що місця немає. Тим часом місто потребує гарного європейського сучасного молу із кіноконцертним залом, спорткомплексом, кінотеатрами для діей, де би можна було провести час. Не треба всі Чернівці перетворювати на базар, де все витиснуто до сантиметра.
Тому говорив із депутатами і маю надію, що в четвер, 8 листопада, рішення підтримають і об'єкт не буде “подарований” комусь", - висловив сподівання Василь Максимюк.
У детальному плані територій тут має бути лише торговий центр, запевнив у коментарі molbuk.ua заступник міського голови Євгеній Маховіков:
"У тролейбусному депо була не перша пожежа, але чомусь раніше не виникало питання кримінальних справ та арештів. Пожежа не вплинула на оцінювальну вартість, бо у нас вже на той момент була експертна оцінка. Але був накладений арешт, який мав зупинити цей аукціон.
Перший аукціон не відбувся. Міській раді вдалося скасувати аукціон та арешт і повторно запустили торги за ціною 161 мільйон гривень. Але вдруге теж ніхто не подався.
Сказати, що немає покупців, я не можу. Були інвестори, які готові зайнятися цим проєктом. Чому так не сталося, не знаю. На жаль, не всі готові приймати участь чесну участь в аукціонах. Тому ми цей об’єкт знімаємо. Ніхто його продавати за копійки не збирається.
Тож тепер плануємо взагалі зняти з аукціону, адже наполовину знизилася вартість.
За детальним планом територій там не передбачене будівництво житла, а лише торгового центру, тож про інший об’єкт не йдеться. Змінювати цільове призначення ділянки теж не плануємо. Поки вирішуємо, що робити з цим приміщенням", - прокоментував чиновник.
Що відомо:
Влітку будівлі колишнього депо загальною площею понад 6,7 тисяч квадратів
виставили на аукціон.
Планували продати 23 нежитлові будівлі та споруди площею у майже 7 тисяч квадратних метрів. Їх стан визначили як задовільний.
Йшлося про те, що тут зведуть багатофункціональний торгово-розважальний та офісний центри. Однак торги не відбулися через накладання судом арешту на одне із приміщень. Це сталося після відкриття кримінальної справи щодо двох
пожеж у закинутих будівлях депо.
Аукціон мали провести 24 вересня, але він не відбувся. Причина — не було учасників електронного аукціону.
Повторний аукціон мають провести 15 листопада. Стартова ціна вдвічі нижча за початкову — понад 80 мільйонів гривень.
Як відомо, комунальне підприємство "Тролейбусне управління" розміщувалося на проспекті Незалежності до 2013 року. Згодом ЧТУ перебралося на вулицю Комунальників, а територія та приміщення були порожніми та не використовувалися.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
5-11-2024, 20:00
0
1 154