У Чернівецькій області цього епідемічного сезону, окрім ГРВІ, фіксують чимало хворих на кір та кашлюк. Поєднання цих інфекцій може ускладнити ситуацію.
Про це у коментарі molbuk.ua розповів завідувач епідвідділу Чернівецького обласного центру профілактики та контролю хворою Юрій Падурару.
В області за дев’ять місяців цього року було зареєстровано 48 випадків кору. Для порівняння, за аналогічний період 2023 року зареєстровано лише один випадок. Найбільше випадків кору зафіксовано в Чернівецькому районі – 44 (у Чернівцях 13 випадків кору), у Дністровському – чотири, у Вижницькому районі – жодного.
Наразі ситуація з кором стабілізувалася. Це пов’язано зі зменшенням циркуляції цього вірусу завдяки більш активному щепленню дітей. Але епідпроцес кору буде тривати, і в осінньо-зимовий період ця кількість зросте. Медики наголошують, що батькам не варто нехтувати щепленнями, адже найбільше хворіють діти від одного до дев’яти років. З 48 дітей 36 госпіталізували через ускладнення кору.
"Усього захворіли на кір 44 дитини й четверо дорослих. З’ясувалося, що з них 37 хворих були не щеплені, а 11 щеплено з порушенням календаря щеплень, – повідомив Юрій Падурару.
На кашлюк — рекордна кількість хворих
У всіх районах області фіксували випадки кашлюку. Кількість хворих цього року стрімко зросла. Якщо торік за дев’ять місяців було п’ять випадків кашлюку, то цього року зафіксували вже 444 випадки хвороби.
Епідеміологи кажуть, що відбулася тимчасова стабілізація інфекції, але ризики подальшого поширення інфекції восени та взимку досить високі.
– Стабілізація з кашлюком теж пов’язана із зростанням кількості щеплень, і це вплинуло на швидкість поширення інфекції. З усіх хворих 212 осіб не були щеплені", – пояснює Юрій Падурару.
Також цього року різко зросла захворюваність на кашлюк.
Найвищі показники захворюваності зареєстровані у Вижницькому районі – 77 випадків, у Чернівецькому районі – 338, у Дністровському – 37 випадків, у Чернівцях зареєстровано 147 випадків кашлюку.
Серед зареєстрованих хворих – 440 дітей до 17 років, половину дітей госпіталізували. Також хворіло четверо дорослих.
Починає зростати і кількість хворих на ГРВІ. Щотижня фіксують збільшення. Протягом четвертого тижня епідемічного сезону в області зареєстровано 4569 випадків ГРВІ, з них 2932 – діти.
За словами Юрія Падурару, цьогорічний епідсезон буде відрізнятися від минулорічного.
"Кожен епідсезон особливий за перебігом ГРВІ. Торік ще тривала пандемія COVID-19. Цього року маємо перший епідсезон, де епідемічна ситуація є класичною і не пов’язана з COVID. Маємо за тиждень десять хворих на коронавірус. Це небагато. А кількість ГРВІ зростає, і це характерно для цього періоду. За прогнозами, захворюваність зростатиме. У разі перевищення епідпорогу будемо рекомендувати запровадити обмежувальні заходи", – пояснює Юрій Падурару.
Варто зважити, що, окрім ГРВІ та COVID-19, активно циркулюють віруси кору, кашлюку, грипу, тож епідсезон буде непростим.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
4-11-2024, 16:19
0
1 153