Впродовж вихідних, 5-6 жовтня, у Чернівцях відбувся 35 фольклорний фестиваль "Буковинські зустрічі". Мандрівний фестиваль об’єднує 4 країни – Польщу, Румунію, Угорщину та Україну.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Фольклорний фестиваль "Буковинські зустрічі" є наймасштабнішим мистецьким проєктом у Центрально-Східній Європі. У Чернівцях фестиваль розпочали 5 жовтня в Літньому театрі Центру культури та дозвілля імені Тараса Шевченка. 6 жовтня, кожен з колективів презентував своє мистецтво на локаціях вулиці імені Ольги Кобилянської.
Основна мета заходу – збереження та презентація народних традицій Буковини в середовищах переселенців з нашого краю у Польщі, Румунії та Угорщині. Згідно з цією метою, "Буковинські зустрічі" тривають від травня до жовтня у цих країнах та в Україні.
У святі народної пісні, музики й танцю взяли участь колективи з Польщі "Jastrowiacy", "Juterzenka" та Румунії – "Flori Vicovene", "Piatra Soimului", "Plaiurile Pojoratei", а також художні аматорські колективи з різних куточків Чернівецької області. На "Буковинських зустрічах" глядачі мали змогу подивитись на стародавні обряди та звичаї, послухати народні пісні та насолодитись традиційними буковинськими танцями.
[/center]
Міжнародний фольклорний фестиваль "Буковинські зустрічі" був заснований у 1990 році в містах Ястров’є та Піла (Польща), проте Чернівці приєднались до проведення фестивалю у 1999 році.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.