16-річна чернівчанка Анастасія Олентир здобула золоту медаль на Чемпіонаті світу з пауерліфтингу, що проходив на Мальті.
Пауерліфтингом дівчина займається всього півтора року. Коли в лютому 2023 прийшла в зал, про цей вид спорту не знала нічого, пише molbuk.ua.
"Тренер запропонував навчити техніки. Мені це вдалося та зацікавило, далі ми почали готуватися до змагання", – каже Анастасія.
На питання чому саме пауерліфтинг, відповідає: "Просто припав до душі". До цього спортсменка займалася плаванням та настільним тенісом.
Кількість тренувань, зазначає, залежить від періоду. Коли немає серйозних змагань, в залі проводить 1-2 години. Загалом дівчина тренується п’ять разів на тиждень. Говорить, що вже звикла, тому не виснажується.
Анастасія навчається у фізико-математичному ліцеї. Зізнається – інколи не вистачає часу робити домашнє завдання, попри це каже:
"Навчання зі спортом не конфліктує".
Найбільшими труднощами у підготовці до змагань вважає не фізичну підготовку, а психологічну.
"Я себе накручувала, бо була остання в номінаціях. Але тренер психологічно мене налаштував, щоб я не хвилювалася. Особливо за день до змагань, тоді я переймалася за свою вагу. В мене було два зайвих кілограми", - згадує спортсменка.
Анастасія розповідає, що зіштовхнулася з засудженням через обраний вид спорту. Причиною називає необізнаність людей про пауерліфтинг та стереотипну асоціацію з травмами.
"Мені казали, що КМС (
кандидат у майстри спорту. авт. ) – це максимум, а далі МС (
майстер спорту. авт.), то вже потрібно використовувати допінг, хоча це не правда. Ну але вони не вірять, допоки ти не станеш чемпіонкою. Це треба просто мати дисципліну і мотивацію для того, щоб далі працювати й не звертати увагу на людей, які сторонні від твоєї справи", - говорить вона.
На Чемпіонат світу з Чернівців їхало двоє людей. З клубу "Power Sect" Анастасія – єдина. Оскільки вона займала останні позиції в номінаціях, одна з суперниць побажала дівчині потрапити хоча б у трійку, що засмутило її. Попри це, зазначає – атмосфера була радісною.
"Коли я побачила слова підтримки моїх друзів, які до того не дивилися мої змагання, мій настрій став набагато кращим, що вплинуло на результат", - ділиться.
Лише за півтора року дівчина стала майстром спорту міжнародного класу та потрапила в трійку найкращих спортсменів світу. Емоції після перемоги називає найкращим спогадом про змагання:
"Найкраще – це представляти свою країну. Ти була остання в номінаціях, в тебе не вірили. Раптом ти виграєш, підіймаєшся на першу сходинку п’єдесталу і грає гімн твоєї країни".
За два тижні до чемпіонату світу, Анастасія брала участь у чемпіонаті Європи з жиму лежачи. Там вона пожала 97,5 кілограма та стала першою.
"Після Європи я зрозуміла, що найголовніше перемога, а не розряди чи рекорди. Ти можеш зробити рекорд, але не стати чемпіоном. В більшості, саме чемпіонство найважче. Можна бути МСМК
(майстер спорту міжнародного класу, авт.), але чи виграєш ти чемпіонат світу – не обов’язково. Може бути хтось з іншої країни, хто буде сильніший", - пояснює дівчина.
У травні цього року була другою на чемпіонаті по триборству, зізнається – дуже засмутилася. Дівчина каже, до того як прийти в зал, навіть не здогадувалася, що при вазі 52 кілограми зможе присідати зі 165 кілограмами.
В планах на наступний рік – виграти чемпіонат України з жиму лежачи. Каже, що хоче спробувати виступати серед дорослих.
Своїми результатами Анастасія завдячує тренеру Дмитру Леньку. Головним елементом називає довіру до тренера, її відсутність – марна трата часу. Важливою вважає й підтримку команди.
"Тренер сказав, що у 2029 році ми можемо поїхати на Всесвітні ігри. Це аналог Олімпійських ігор для тих видів спорту, яких немає в списку Олімпіади, але вони визнані олімпійським комітетом".
В майбутньому дівчина бачить себе тренером з пауерліфтингу.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
1-10-2024, 14:36
0
6 166