Другого жовтня відбудеться повне сонячне затемнення – вже друге цього року. На території України ми не зможемо його спостерігати, але вплив може бути відчутним.
Сонячне затемнення триватиме шість годин – з 18.44 до 00.46 за київським часом, максимальна фаза – о 21.46. Жителі країн, які не побачать затемнення наживо, зможуть спостерігати за ним онлайн.
– Ще у VII столітті до нашої ери жерці Месопотамії вирахували циклічність, з якою відбуваються сонячні та місячні затемнення, і прогнозували їх з абсолютною точністю, – пояснив
учитель фізики та астрономії Чернівецького ліцею № 1 Пауль ПШЕНІЧКА. – Споконвіку з цими явищами пов’язували різні природні катаклізми та катастрофи. У ці дні справді відбувається підвищення активності Світового океану, внаслідок чого погіршується самопочуття людей. Причому сонячне затемнення впливає набагато гірше, ніж місячне. Сонячне затемнення трапляється тоді, коли Сонце, Місяць і Земля розташовуються на одній прямій лінії. Під час повного сонячного затемнення Місяць повністю затуляє Сонце. А під час кільцевого, проходячи між Сонцем і Землею, Місяць здається меншим у діаметрі й на небі утворюються своєрідні "кільця". Люди здавна боялися цього природного явища, оскільки не могли його пояснити з наукової точки зору. Але затемнень – сонячних чи місячних – не треба боятися. Зараз можна з великою точністю визначити, коли вони відбуватимуться.
За кілька днів до та після сонячного чи місячного затемнення лікарі радять поберегтися метеозалежним людям, гіпертонікам, хворим із проблемами серцево-судинної та нервової систем. І попереджають, що це явище може негативно позначитися на самопочутті навіть відносно здорових людей. "Сонячне затемнення більше впливає на фізіологічну роботу організму: підвищується ризик серцево-судинних захворювань, порушується робота мозку, загострюється вегетосудинна дистонія, виразкова хвороба шлунку та кишківника, у жінок порушується менструальний цикл. Частішають випадки інфарктів та інсультів, – пояснив
Іван МАРЧУК, завідувач фізіотерапевтичного відділення Чернівецької міської поліклініки № 1. – Особливо небезпечний цей період для гіпертоніків. Організм стає дуже чутливим до ліків, хімічних препаратів та алкогольних напоїв".
Лікарі радять за три дні до затемнення розпочати вживати адаптогени: настоянку китайського лимонника, женьшеню, елеутерококу (двічі на день по 20-30 крапель). Вранці та ввечері слід приймати контрастний душ, що сприятиме поліпшенню кровообігу.
Повідомлення про здоров'я мають суто рекомендаційний характер. У випадку виникнення проблем — звертайтеся до лікаря. Не займайтесь самолікуванням.
Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
27-09-2024, 12:37
0
25 152